fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Assassins Creed: Všetko, čo musíš vedieť o filme!

Máte tip? napíšte nám mailom

Assassins Creed dobyl všetky herné platformy a teraz mieri aj do kín. Dlho očakávaný film bude mať premiéru koncom toho roka. Tu je info!

Film Assassins Creed má predlohu v rovnomennej počítačovej hre či skôr hernej sérii, ktorá má momentálne viac ako 10 titulov pre rôzne platformy. Dej filmu sa však nebude týkať priamo ani jedného dielu, preto nie je vylúčené, že po vydaní filmu opäť vypukne okolo série šialenstvo a Ubisoft pridá ďalší diel do tejto legendárnej hernej série.

Dej filmu zobrazuje hlavného hrdinu Calluma Lyncha (Michael Fassbender), ktorý objavuje spomienky na svojho predka z 15. storočia – španielskeho assassína Aguilara de Nerha. Spomienky sa mu vynárajú cez stroj Animus, ktorý odomyká bránu ku genetickým spomienkam predkov. Callum sa prostredníctvom Aguilarovej mysle dostáva do nebezpečnej hry – v stávke je budúcnosť celého ľudstva.

ciolwk4xeae3-zw-jpg-large

Oficiálny plagát k filmu znázorňuje skok viery (Leap of Faith)

Hráči dúfajú, že sa vo filme dočkajú niektorých legendárnych scén z hry. Asi najviac očakávané sú rôzne akrobacie. Oficiálne je potvrdený najväčší kúsok – „skok viery”. Pre tých, ktorí nevedia, čo je skok viery, je to kaskadérsky kúsok (v hre často využívaný), kedy assassín skáče z vysoko postavenej plochy dole (podobne ako plavci z veže na olympiáde) a dopadne bez zranenia na zem do niečoho mäkkého (v hre väčšinou seno). Kaskadérsky kúsok sa snažili tvorcovia filmu, čo najviac priblížiť hre, no zároveň sa snažili držať sa aj reality. Kaskadér Damien Walters skočil z výšky až 40 metrov! A jeho skok si môžete vychutnať v traileri na konci článku.

Prečítajte si tiež:
Hororovo ladený Neónový démon príde do kín už v októbri #trailer 1

Tento rok je bohatý na filmy podľa herných trhákov – Ratchet & Clank, Angry Birds vo filme, Warcraft… A film Assassins Creed medzi nich len tak nezapadne – už teraz vieme, že sa zaradí na prvú priečku – tento rok to bude najdlhší film podľa hernej predlohy s dĺžkou až 140 minút.

Trailery k filmu:

Nenechajte sa zmiasť dátumom v traileri, film bude mať slovenskú premiéru 29.12.2016

Hrajú: Ariane Labed, Brendan Gleeson, Brian Gleeson, Callum Turner, Denis Ménochet, Jeremy Irons, Marion Cotillard, Matias Varela, Michael Fassbender, Michael Kenneth Williams.

Zdroj: screenrant.com

Máte tip? napíšte nám mailom