Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Atentát na Fica prekvalifikovali z pokusu o úkladnú vraždu na terorizmus

Vo veci je obvinený Juraj Cintula z Levíc, ktorý je stíhaný väzobne.

4.7.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 4. júla, 10:33

Útok na predsedu vlády Roberta Fica prekvalifikovali z pokusu o úkladnú vraždu na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

Vo veci je obvinený Juraj Cintula z Levíc, ktorý je stíhaný väzobne. „V trestnej veci obvineného pre pokus obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy bol dnešného dňa obvinený upozornený na zmenu právnej kvalifikácie skutku, pre ktorý mu bolo vznesené obvinenie,“ uviedla Drobová.

Doplnila, že skutok bol právne kvalifikovaný ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku na základe obstaraných dôkazov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj Cintula na premiéra Fica päťkrát vystrelil. Útočníka na mieste zadržali. Polícia následne obvinila Juraja Cintulu z úkladnej vraždy z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí 25 rokov väzenia až doživotie.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Terorizmus
Zdroj: SITA.sk – Atentát na Fica prekvalifikovali z pokusu o úkladnú vraždu na terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií