Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Atentát na ruského veliteľa v Krasnodare, o život prišiel v parku

Ržickij prišiel o život v pondelok, keď si bol zabehať v krasnodarskom parku.

11.7.2023 (SITA.sk) – V ruskom meste Krasnodar zastrelili Stanislava Ržického, bývalého veliteľa ponorky Krasnodar z ruskej Čiernomorskej flotily, ktorý bol zapojený do raketových útokov na Ukrajinu. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinskú rozviedku.

O život prišiel v parku

Ržickij prišiel o život v pondelok, keď si bol zabehať v krasnodarskom parku.

„Okolo 6:00 ho zasiahlo sedem výstrelov z pištole Makarov. Ržickij zomrel na mieste v dôsledku strelných zranení. Park bol z dôvodu silného dažďa opustený, takže žiadni svedkovia nemohli poskytnúť podrobnosti ani identifikovať strelca,“ uviedla ukrajinská rozviedka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mohol byť zapojený do raketového útoku?

Krasnodar je jednou zo šiestich ponoriek triedy Varšavianka, ktoré sú súčasťou Čiernomorskej flotily ruského námorníctva. Každá z nich má kapacitu niesť až štyri riadené strely Kalibr. Ržickij pôsobil v Sevastopole na Kryme minimálne od roku 2006.

Podľa novinárov z webu Naši hroši (v preklade Naše peniaze, pozn.) mohol byť Ržickij zapojený do raketového útoku na ukrajinské mesto Vinnycia, ktorý si v júli minulého roka vyžiadal životy najmenej 27 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Atentát na ruského veliteľa v Krasnodare, o život prišiel v parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií