fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austráliu ničia horúčavy a požiare: Zhoreli už tisícky domov

Máte tip? napíšte nám mailom

Austráliu ničia mohutné požiare. Situácii nepomáhajú ani skutočne vysoké teploty, ktoré bránia stovkám hasičov uhasiť plamene.  

Austráliu ničia požiare

Máme posledný deň v roku a aj v Austrálii sa momentálne skloňuje slovo ohňostroj, ktorý k Silvestru jednoducho patrí. Najobľúbenejšiu atrakciu v podobe farebných svetiel dokonca naživo vysielajú viaceré svetové televízie. Kým vláda nechce za žiadnych okolností ohňostroj zrušiť, hasiči a aktivisti si myslia niečo celkom iné. Krajina totiž momentálne bojuje s rozsiahlymi požiarmi.

V Novom Južnom Walese horí na stovke miest a viac ako 40 požiarov ešte stále nie je pod kontrolou. V Tasmánii namerali decembrový rekord, 40 stupňov Celzia. Počas tohtoročného obdobia tam pri tom v priemere býva iba polovičná teplota. O nič lepšia nie je situácia ani v štáte Viktória, kde v meste Melbourne namerali 41 stupňov. Úrady nariadili evakuáciu desiatok tisíc ľudí. Varujú, že v opačnom prípade sa môžu ľahko ocitnúť v situácii, že už nebudú mať ako utiecť pred plameňmi.  

Príliš vysoké teploty

Ochrancovia zvierat žijúcich vo voľnej prírode hlásia, že majú plné ruky práce s koalami a ďalšími zvieratami, ktoré sa zranili počas ničivých požiarov. Novoročné ohňostroje zatiaľ zrušili len na predmestí Sydney v Paramate a v austrálskej metropole Canberra.

Austrálsky ohňostroj nechce zrušiť ani premiér Scott Morrison. Tvrdí, že Austrália musí ukázať práve v tomto ťažkom období svoju silu a nezlomnosť.   

https://www.instagram.com/p/B5HXxGNI1TL/

Najhoršie je na tom Nový Južný Wales, kde vyčíňajú mohutné požiare už niekoľko týždňov. Hasičom komplikuje prácu najmä počasie. Požiare sa nedarí uhasiť kvôli príliš vysokým teplotám, preto si niektorí obyvatelia myslia, že peniaze, ktoré krajina investuje do ohňostroja, by sa lepšie využili na uhasenie ohňa.

Čo si myslíte o novoročnom ohňostroji? Dajte nám v komentári vedieť, prečo by ich krajiny mali zrušiť alebo práve naopak, prečo by sme si mali tieto zvyky ponechať.

Zdroj: ta3.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií