fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Autom priamo do operačnej sály: takýto príchod pacienta ste ešte nevideli

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekomu lekári a nemocnica nič nerobia – berú to ako súčasť života a keď sa im čokoľvek nezdá alebo potrebujú ošetrenie, nemajú problém vyhľadať odbornú pomoc. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa celí roztrasú už len pri vyslovení slova doktor, nehovoriac o nemocnici a niekoľkodňovom pobyte v nej. A čo deti?

Tie to môžu znášať ešte ťažšie. Ak ležia na takom oddelení, kde nemôžu byť pri nich celý deň rodičia, strachu a plaču sa nevyhnú. V prípade čakania na operáciu alebo akýkoľvek zákrok to nie je inak. Deti znášajú stresujúce situácie oveľa horšie ako dospelí. Je to však pochopiteľné. 

Nie je nemocnica ako nemocnica

Vedenie nemocníc sa snaží toto obávané prostredie zlepšiť. Využívajú k tomu farebné alebo pokreslené steny, renovujú nábytok, vytvárajú detské kútiky, školia personál, aby sa k deťom správal ľudsky a milo.

Keď sa už dieťa dostane do nemocnice a čaká na zákrok, často je to pre neho negatívna skúsenosť, ktorú si pamätá do konca života. Nenadarmo sa medzi strašidelné príbehy, ktoré si deti s obľubou hovoria, dostávajú aj tie z nemocničného prostredia.

Ako to zlepšiť?

Nemocnica v Modeste v Kalifornii to vyriešila skutočne šalamúnsky. Do prostredia plného sterilných nástrojov, hadičiek a typicky nemocničnej „vône” umiestnila detské autíčka. Rozkošné mini autíčka sú určené pre deti od 2 do 7 rokov a slúžia ako prechod pacienta k lekárovi, ale aj ako veľmi štýlový vstup priamo do nemocničnej sály. 

Každý malý šofér si môže vyberať z dvoch variantov – buď ružový Volkswagen, na ktorý nedá dopustiť najmä nežné pohlavie, alebo čierny Mercedes, ktorý, naopak, obľubujú chlapci.

Z ružového autíčka sa tešia najmä dievčatá. Zdroj: boredpanda.com
Chlapci sa v nablýskanom Mercedese vidia aj v budúcnosti. Zdroj: boredpanda.com

Pripútajte sa, prosím!

Automobil je plne vybavený, dajú sa zapnúť svetlá, hmlovky, dá sa zatrúbiť a počas šoférovania si môžu malí šoféri zapnúť dokonca aj rádio. To je super nápad, keďže tesne pred operáciou sa stupňuje stres a akékoľvek odreagovanie padne vhod. Hudba je v tomto prípade najlepšia voľba.

„Keď sa deti dozvedia, že môžu ísť do operačnej sály autom, vo väčšine prípadov sa obavy rozplynú,” povedala Kimberly Martinezová, ktorá prišla s týmto originálnym nápadom.

Zároveň dodala: „Je to skvelý spôsob, ktorý pomáha aj rodičom, ktorí prídu do nemocnice s malým pacientom a často sú vo väčšom strese ako on. Keď vidia, že dieťa je po psychickej stránke v poriadku, upokoja sa aj oni.”

Skvelý nápad, čo poviete? 

Zdroj: boredpanda.comcbsnews.com, facebook.com/Doctors Medical Center

Prečítajte si tiež:
"Práve mi zomrela žena!" Príbeh o pánovi z Ružomberka, ktorý o smrti vedel skôr, ako ktokoľvek iný
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií