fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Avon sa ospravedlňuje, jeho reklama proti celulitíde pobúrila verejnosť

Máte tip? napíšte nám mailom

Kozmetický gigant Avon USA sa ospravedlnil za produkt proti celulitíde po tom, čo bola reklamná kampaň obvinená zo zahanbenia žien.

Kritika od herečky

Herečka Jameela Jamil kritizovala na svojom Twitteri kampaň od spoločnosti Avon. Kampaň znázorňuje sediacu ženu v šortkách, cez ktorú sa tiahne nápis “vrásky sú roztomilé na tvári (nie na stehnách)” .

Jameela vo svojom príspevku na Twitteri píše, že ženy mávajú strie a Avon by ich za to nemal odcudzovať. Strie sú pre ženu prirodzené, rovnako by sme sa za ne nemali ani hanbiť a nie ich tobôž ešte opravovať.

Avon sa ospravedlňuje za reklamu proti celulitíde, ktorá pobúrila verejnosť

Krása bez rozdielov

„Ževraj je telo krásne len vtedy, keď nemá žiadnu chybu. Aké hrubé porušovanie ľudskej prirodzenosti. Chcem, aby ste všetci otvorili oči a vnímali, ako s nami manipuluje kozmetický priemysel. Neustále sme manipulovaní a nútení sa nenávidieť,” povedala Jameel, ktorá podporuje hnutie “I Weigh”.

Avon reagoval na jej kritiku a ihneď napísal na Twitteri odpoveď: „Ahoj Jameela, úplne vám rozumieme. Uvedomujeme si našu chybu. Z toho dôvodu sme odstránili poburujúce popisy zo všetkých budúcich marketingových materiálov. Plne podporujeme našu komunitu k milovaniu tela a k pocitu sebadôvery vo vlastnej koži.”

Avon sa ospravedlňuje za reklamu proti celulitíde, ktorá pobúrila verejnosť
Jameela Jamil. Zdroj: dailymail.co.uk

Horúca diskusia

Avon sa síce ospravedlnil, no Jameelina reakcia vyvolala na verejnosti horúcu diskusiu. Gigantické spoločnosti ako Avon a ich marketingové kampane majú veľký dopad na správanie zákazníka. Z toho vyplýva, že do určitej miery dokážu ovplyvniť aj to, čomu zákazník uverí. Ak uveríme, že sme nedokonalí a jediná cesta, akou sa staneme šťastní, je len dokonalosť, máme problém. Treba si dávať pozor na to, čo počúvame, čítame a kým sa nechávame ovplyvňovať.

Prečítajte si tiež:
Prvé každodenné vegánske stravovanie na Slovensku! Jedáleň Venza rozbehla projekt Neposlušné varenie, v rámci ktorého študentom aj neštudentom ponúka rastlinnú stravu

Zdroj: theguardian.com / Victoria Bekiempis 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií