fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Až 85 percent Ukrajincov považuje územné ústupky Rusku za neakceptovateľné, aj keď tak vojna potrvá dlhšie

Len osem percent respondentov oslovených v prieskume Kyjivského medzinárodného inštitútu sociológie si myslí, že Ukrajina by sa mala vzdať teritória, aby dosiahla mier.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.1.2023 (Webnoviny.sk) – Až 85 percent Ukrajincov je presvedčených, že územné ústupky Rusku sú neakceptovateľné, „hoci by pre to vojna mohla trvať dlhšie“. Ukázal to prieskum Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS).

Osem percent respondentov

Len osem percent respondentov si myslí, že Ukrajina by sa mala vzdať teritória, aby „dosiahla mier a zachovala si nezávislosť“. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút uviedol, že vplyv na odpovede príliš nemalo to, akým jazykom respondenti hovoria. Proti územným ústupkom Rusku je 89 percent oslovených, ktorí hovoria po ukrajinsky, 76 percent tých, ktorí hovoria po rusky, a 86 percent bilingválnych.

Územné ústupky

Po desiatich mesiacoch vyčerpávajúcej a brutálnej vojny Ukrajinci zostávajú vytrvalí a odmietajú rozprávanie o nutnosti územných ústupkov,“ povedal zástupca šéfa Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie Anton Hrušeckyj.

Prieskum uskutočnili od 4. do 27. decembra na vzorke 2 005 obyvateľov zo všetkých ukrajinských regiónov okrem tých, ktoré okupuje Rusko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Putinov motorkársky gang si už výlety po EÚ nezorganizuje, Noční vlci sa ocitli na sankčnom zozname

Viac k témam: okupované územia, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Až 85 percent Ukrajincov považuje územné ústupky Rusku za neakceptovateľné, aj keď tak vojna potrvá dlhšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií