Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kaviarňach v Japonsku nájdete aj ázijské vydry: sú zamknuté v tesných alebo sklenených klietkach ako turistická atrakcia

Neprešiel ani týždeň, čo sme písali o nehumánnom zaobchádzaní s norkami americkými či zvieratami v ZOO v Thajsku, a už tu máme ďalší šokujúci prípad zo sveta.

Pokračovanie pod reklamou

V Japonsku držia ázijské vydry v zajatí nelegálne, sú zamknuté v malých a tmavých klietkach, kde trpia stresom a úzkosťou.

Ázijská vydra nie je domáci miláčik!

Živočíšne kaviarne sú v Japonsku čoraz populárnejšie. Určite vašej pozornosti neušiel náš nový článok o kaviarni MiPig Cafe v Japonsku, kde vám kávu, kapučíno, čaj či iný nápoj spríjemnia i malé prasiatka. Prevádzkovatelia takýchto kaviarní tvrdia, že ide o spojenie človeka a prírody, aby sa návštevníci počas popíjania svojho obľúbeného nápoja s priateľmi alebo kolegami mohli i maznať s domácim miláčikom.

Na tom by nebolo nič zlé, keby skutočne išlo o domáceho miláčika. V tomto prípade však maznanie nehrozí, ľudia sa môžu na zvieratá iba pozerať, fotiť sa s nimi alebo im iba podať kúsok potravy.

Nejde totiž o voľne žijúce zvieratá, vydry tu držia v zajatí, sú doslova vytrhnuté z ich prirodzeného prostredia a umiestnené do klietok podobným výkladným skriniam.

View this post on Instagram

Media friends: I've spent the past 6 months working on a fascinating story about otters and the Exotic Pet Trade for @world_animal_protection. There’s been a troubling surge in exotic pets across Southeast Asia and the latest “otter craze” is being fueled by social influencers and interactive otter cafes, which is driving the cruel demand to keep otters as pets. Behind the scenes, there’s illegal hunting, trafficking, and increased efforts to captive breed otters across Japan, Thailand and Indonesia to satisfy a growing international demand for the animal. @willfostergrundyfilm and I have just finished producing a documentary on this fascinating, multifaceted issue. We are now looking for media outlets and journalists who are interested in helping us get this story out for World Otter Day on May 29th. Lots of hard-hitting imagery on offer. Thanks for your help in advance. #worldanimalprotection #otters #worldotterday #otter #exoticpet #captivity #ottercafe #japan #tokyo #cages #exoticpets #animalcafe #animalselfie #conservation

A post shared by Aaron 'Bertie' Gekoski (@aaron_gekoski) on

Bez ohľadu na nehumánne zaobchádzanie so zvieratami majitelia takýchto prevádzok tvrdia, že nemajú problém nahradiť „jednu atrakciu druhou”. Znamená to, že ak sa tieto zvieratá zunujú, nahradia ich iné. Ázijská vydra je v ohrození, hrozí jej vyhynutie. Ide o momentálne najviac populárne zviera v Japonsku, turisti za ním šalejú.

K vydrám sa majitelia prevádzok správajú skutočne neľudsky, ako by si neuvedomovali, že ide o ohrozený druh.

Na nehumánne správanie upozornil fotografiami

Podľa fotožurnalistu a aktivistu Aarona Gekoskeho tento druh zábavy poškodzuje biodiverzitu kontinentu. Za pomoci Svetovej nadácie na ochranu zvierat sa rozhodol nafotiť, čo sa v skutočnosti v japonských kaviarňach deje, a tým zvýšiť povedomie u ľudí, ktorí ich navštevujú. Taktiež apeluje na vládne orgány, aby tieto i podobné „zábavky” zastavili.

V Japonsku nájdete i takú kaviareň, ktorá návštevníkom dovoľuje stráviť hodinu s vydrami a kŕmiť ich. To, samozrejme, neprebieha v ich prirodzenom prostredí, vydry sa nachádzajú v sklených klietkach podobné skleníkom – veľmi rýchlo sa nahrejú.

Vydrám je vo vnútri teplo a zápach, ktorý sa z klietok šíri, je neznesiteľný. Takéto klietky majú iba malé otvory na dýchanie a kŕmenie. Na iných miestach Japonska, kde sú vydry taktiež umiestnené, nie je situácia o nič lepšia.

Zdroj: upsocl.com

Za mnohé môžu i turisti

Podľa informácií zo ZOO v Austrálii, ktoré píše portál upsocl.com, vydry zvyčajne jedia kôrovce, mäkkýše a malé morské živočíchy. Problém je, že návštevníci im hádžu akúkoľvek potravu, čo zvieratám spôsobuje nemalé zdravotné komplikácie. Dôsledkom toho je spomalené trávenie, úzkosť či slabosť.

Pokračovanie pod reklamou

Za zlú situáciu môžu aj turisti, ktorí takéto miesta doslova vyhľadávajú za jediným účelom odfotiť sa s nimi, hodiť im kúsok z desiaty a pohladkať ich.

Turisti vedia napáchať skutočné zlo, nielen čo sa zvierat týka. Stredozemné more je plné plastov, za mnohé z nich môžu práve dovolenkári.

Zdroj: upsocl.com, instagram.com/Aaron Gekoski

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií