fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrálska fotografka zachytila bábätko spojené s placentou, získala si svet!

Fotka, ktorá obletela svet! Austrálska fotografka zverejnila fotografiu, na ktorej je novonarodené bábätko stále spojené s placentou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Austrálska pôrodná asistentka a fotografka Emma Jean Nolan zverejnila pred časom na svojej facebookovej stránke nádhernú fotografiu, na ktorej je bábätko, ktorého pupočná šnúra hovorí “love” a je spojená s placentou.

Netradičná, no zároveň nádherná fotografia s placentou

Ide o netradičnú, no zároveň nádhernú fotografiu, ktorá v sebe nesie niečo zaujímavé. Fotografka ňou totiž upozorňuje na starú tradíciu pochovávania placenty, ktorá sa volá Whenua. Túto tradíciu vymysleli a zachovávajú Maori.

Ide o to, že po narodení dieťatka sa placenta spolu s pupočnou šnúrou “vráti naspäť” do pôdy  – Matke Zemi. Tým sa prepojí vzťah novorodenca a Zeme.

“Rozhodla som sa pre tento záber malej Harper, pretože som ho chcela ukázať ľuďom, ktorí nikdy nevideli dieťa spojené s placentou,” vraví fotografka Emma.

30-ročná Emma zachytila tento záber malej Harper Hoan Spies len hodinu a pol po tom, čo sa malé bábätko narodilo.

bábätko

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií