fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prostredníctvom bábiky s hendikepom sa snažia podporiť dobrú vec. Pridáte sa?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nebolo to tak dávno, čo sme písali o hračkách, ktoré môžete poslať na transplantáciu do Japonska. Dnes prichádzame s ďalšou novinkou zo sveta hračiek. Vedeli ste, že si môžete kúpiť bábiky so zdravotným postihnutím?

Na svedomí ich má britská spoločnosť Makies, ktorá sa na výrobu hračiek špecializuje už niekoľko rokov. Tentoraz sa zamerala na sériu bábik so zdravotným postihnutím, ktoré sa stali i súčasťou kampane Toy Like Me.

Zdroj: mummypages.co.uk

Kampaň vyzýva rodičov detí s rôznymi hendikepmi k tomu, aby sa ich deti prijali také, aké sú.

Dnes je kampaň virálna a teší sa veľkému úspechu. Navyše na sociálnej sieti neustále pribúdajú nové a nové fotky, ktorými sa najmä rodičia detí snažia podporiť túto myšlienku.

Ako je možné, že bábiky vyzerajú ako živé?

Spoločnosť Makies využila 3D technológiu, vďaka ktorej sa jej podarilo vyrobiť realisticky vyzerajúce načúvacie zariadenia, pomôcky na chodenie či pigmentové fľaky.

Výbornou správou je, že bábiky si môžu deti „dotvoriť” aj sami na základe toho, čo trápi ich. Stačí si zakúpiť príslušenstvo v podobe načúvacieho zariadenia, invalidného vozíka, barly alebo vodiaceho psa. 

Spoločnosť si kampaňou sľubuje pozitívnejší ohlas na detí, ktorých trápi akýmkoľvek hendikep a tiež poukázať na to, aby mal každý človek (nielen deti) úctu k starším.

Tvorcovia týchto bábik zároveň tvrdia, že „všetci raz zostarneme a budeme vyzerať takto”.

Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: trendfrenzy.net

Zdroj: trendfrenzy.netdesignyoutrust.comfacebook.com, twitter.com, mummypages.co.uk

Prečítajte si tiež:
Donald Trump a ďalšia vlna kritiky: Americký prezident zle vyfarbil vlajku USA
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií