fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bahnité podmienky môžu pri Bachmute pomôcť Ukrajincom a naopak uškodiť Rusom

Nadpriemerne teplé podmienky by mali na Ukrajine podľa predpovedí trvať do konca zimy.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajina by mohla pri obrane Bachmutu proti ruským silám ťažiť z bahnitých podmienok po jarnom rozmrznutí. Vo svojej štvrtkovej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Takéto podmienky obmedzia schopnosť ťažkých obrnených vozidiel postupovať ďalej. „Zhoršený pohyb cez krajinu zvyčajne poskytuje obranným silám určitú vojenskú výhodu,” cituje ministerstvo spravodajský portál Sky News.

Teploty pôdy počas dňa stúpajú a teraz sú „väčšinou nad bodom mrazu”, pričom rozmrazovanie počas dňa je pravdepodobné až do budúceho týždňa, konštatuje rezort. Nadpriemerne teplé podmienky by mali na Ukrajine podľa predpovedí trvať do konca zimy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Je takmer isté, že do konca marca bude po konečnom rozmrazení pohyb cez krajinu najhorší,” uvádza sa v správe s tým, že to skomplikuje pozemné operácie.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Bahnité podmienky môžu pri Bachmute pomôcť Ukrajincom a naopak uškodiť Rusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina začína v Chersone stabilizačné opatrenia, vojna sa však ešte zďaleka neskončila
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií