fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bali – pre turistov raj, pre zvieratá peklo na zemi: Delfínom tu vytrhávajú zuby, tigre a orangutany sú väznené v malých klietkach

Máte tip? napíšte nám mailom

Ochranári vyzývajú turistov na bojkot zvieracích atrakcií na indonézskom ostrove Bali.

Plávanie s delfínmi patrí na Bali k najväčším turistickým atrakciám a len máloktorý návštevník tohto ostrova odolá zaplávať si s rozkošnými vodnými cicavcami a spraviť si pritom niekoľko fotografií. To, čo ale na prvý pohľad vyzerá ako nevinná zábavka, má ale nepríjemné a drastické pozadie.

Zdroj: Wikipedia

Delfínom totižto majitelia obrusujú či dokonca vytrhávajú zuby, aby pri plávaní s turistami nedošlo k úrazu. To však spôsobuje zvieratám bolesť a traumu. Okrem toho počas vodných show sú častokrát nútené vyskočiť z bazénu na betón. To im spôsobuje tlak na vnútorné orgány a tiež dýchacie ťažkosti. Ďalším problémom pri plávaní s delfínmi je, že ich ľudia popritom chytajú za plutvu, čo vytvára nadmernú záťaž a môže viesť k jej poškodeniu, varuje organizácia World Animal Protection.

Nielen delfíny, ale aj ostatné zvieratá, ktoré slúžia ako atrakcia pre turistov, tu trpia a sú chované v nedôstojných podmienkach.

Pokračovanie na ďalšej strane

Slony, tigre či orangutany sú v “zábavnom” zariadení, ktoré predvádza rôzne zvieracie show držané v stiesnených priestoroch s holou betónovou podlahou. Makaky tu majú okolo krku reťaze, korytnačky ľudia zdvíhajú za panciere, jeden zo slonov kríval ako po zlomenine a na orangutanoch bolo vidieť frustráciu z malých klietok. Keď tieto zlé životné podmienky turisti nafotili a zdieľali internete, zariadenie vydalo zákaz vytvárania fotografii a videozáznamov. Investigatívni novinári sa rozhodli toto zariadenie preskúmať a zistili, že žiadna z 26 atrakcií nevyhovuje ani len základným životným potrebám zvierat.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Nočná mora arachnofobikov! Takto vyzerá zrod malých tarantúl
Zdroj: Independent
Zdroj: Independent

Samotná indonézska vláda s týmto problémom nič nerobí, nakoľko vie, že zvieracie atrakcie lákajú turistov a politici chcú cestovný ruch na ostrove ešte viac zvýšiť. Ochranári zvierat ale cestovateľov vyzývajú, aby všetky zvieracie atrakcie bojkotovali, pretože ak skutočne majú radi zvieratá, nebudú sa podieľať na ich utrpení. 

 

 

Zdroj: Independent

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií