Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Balkán zasiahla silná búrka, vyžiadala si aj ľudské životy a desiatky zranených

Časti srbského hlavného mesta Belehrad zostali bez elektriny, pričom tamojšie letisko dočasne zatvorili.

20.7.2023 (SITA.sk) – Po dňoch horúčav v stredu zasiahla Balkán silná búrka sprevádzaná silným vetrom, pričom v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Slovinsku zahynulo najmenej päť ľudí a desiatky osôb utrpeli zranenia. Búrka bola druhou v priebehu dvoch dní, ktorá sa prehnala regiónom po sérii extrémne horúcich a suchých dní.

Svedkovia uviedli, že búrka náhle zatemnila oblohu a priniesla oslepujúci dážď, prívalové povodne a silný vietor. V chorvátskej metropole Záhreb búrka podvečer spôsobila výpadky elektriny, zastavila mestskú dopravu a ulice boli zatarasené popadanými stromami.

Podobná situácia bola aj v susednom Slovinsku, kde silný vietor lámal stromy a odnášal strechy. Búrka sa následne presunula na východ. Časti srbského hlavného mesta Belehrad zostali bez elektriny, pričom tamojšie letisko dočasne zatvorili.

Viac k témam: Balkán, Silné búrky
Zdroj: SITA.sk – Balkán zasiahla silná búrka, vyžiadala si aj ľudské životy a desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií