fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SKVELÝ ÚSPECH: Slovák sa stal jedným z 3 ľudí, ktorí vyhrali medzinárodné prestížne barmanské štipendium!

Pracovať a ďalej sa vzdelávať bude v berlínskom bare

Máte tip? napíšte nám mailom

Po minuloročnom úspešnom debute štipendijného programu „Jägermeister Scholarship Berlin Edition“ sa tento rok v lete po druhý raz uskutoční medzinárodná verzia prestížneho štipendia Jägermeister pre barmanov.

Od začiatku augusta do konca októbra budú v nemeckom hlavnom meste žiť a pracovať traja víťazi štipendií zo Slovenska, Rakúska a USA.  

Štipendium a barmanstvo? Žiadny problém

Podpora mladých talentov a uľahčovanie profesijnej výmeny medzi kolegami v barmanskom svete je pre Jägermeister ako dlhodobého partnera tohto odvetvia dôležité. Presne táto motivácia stála v roku 2011 za vznikom jedinečného štipendijného programu. Od roku 2018 je program na medzinárodnej úrovni, teda otvorený zahraničným uchádzačom, a spoločnosť tento rok opäť pozvala troch barmanov zo zahraničia do Berlína. Budú pracovať v slávnych baroch v hlavnom meste a ťažiť zo vzrušujúcich zážitkov.  

https://www.instagram.com/p/BvASAt5lhlF/

Slovensko, Rakúsko a USA v Berlíne

Daniel Žigmund prišiel do Berlína z Bratislavy: jeho vášňou je okrem iného káva, šampanské a pivo z malých pivovarov, a svoje štipendium by rád využil k poznaniu nového mesta a k zlepšeniu svojho remesla. 

Barmanka Pia Köflerová pochádza z mesta St. Pölten v Dolnom Rakúsku. Vyštudovala cestovný ruch a marketing a pýši sa rôznymi špeciálnymi kvalifikáciami počnúc „žltým stupňom“ od World Flair Association a osvedčeniami „Junior Sommelière“ a „Cheese Connoisseur“. V súčasnej dobe pracuje vo Viedni. O štipendium požiadala, pretože chce prehĺbiť svoje odborné znalosti a nájsť mentora. 

Josue Gonzalez žije a pracuje v San Diegu na západnom pobreží USA. Každý deň sa pri svojej práci ako barman rád zoznamuje s novými ľuďmi a teší sa na nové skúsenosti, ktoré bude so štipendijnými kolegami zdieľať.  

Každý z víťazov štipendií sa bude učiť a pracovať v inom berlínskom bare. Daniel Žigmund bude pracovať v bare Sharlie Cheen, ktorý sa preslávil pod vedením Mariusa Döringa vďaka svojej párty atmosfére a veľmi kvalitným nápojom. Pia Köflerová nájde uplatnenie v klube The Curtain Club v hoteli Ritz-Carlton v Berlíne. Svoje zručnosti bude vylepšovať pod vedením vedúceho baru Arnda Henninga Heissena. Josue Gonzalez zaujme pozíciu za barom v Truffle Pig, ktorý patrí k obľúbenému baru Kauz & Kiebitz v mestskom obvode Neukölln. Ich nový barový vedúci Damien Guichard svojim mladým kolegom zaručene predá mnoho tipov a predvedie veľa trikov.  

Okrem práce v baroch sa môžu tešiť na vzrušujúci sprievodný program. Súčasťou budú návštevy profesionálnych akcií, ako je Bar Convent Berlin, účasť na seminároch a výlet do Wolfenbüttel, domovského mesta Jägermeister. 

O zážitkoch a dojmoch budú blogovať

Počas štipendia majú všetci traja barmani k dispozícii moderný byt, kde budú počas svojho pobytu od začiatku augusta do konca októbra ubytovaní. Pia Köflerová, Daniel Žigmund a Josue Gonzalez budú svoje dojmy zdieľať pomocou blogových príspevkov, fotografií a videí na webových stránkach vernostného programu Jägermeister pre barmanov, webe www.hubertuscircle.com a taktiež na Instagrame (@pk_bartending, @daniel_zigmund a @balancedbartender). 

https://www.instagram.com/p/BxsSwLBIX6o/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Už sa na Daniela, Piu  a Josua a na nový rok štipendia veľmi tešíme. Naše štipendiá pomohli vytvoriť veľa dlhodobých profesionálnych vzťahov i súkromných priateľstiev,“ hovorí Cornelia Sutorová, manažérka pre globálny zážitkový marketing spoločnosti Mast-Jägermeister SE. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií