fbpx
Rozkošný batoh v tvare listu, ktorý vám bude navždy pripomínať jeseň

Rozkošný batoh v tvare listu, ktorý vám bude navždy pripomínať jeseň

Hoci teplým jesenným dňom už zrejme odzvonilo, jeseň sa ani zďaleka nekončí. Aj teraz si môžete zbaliť špekačky, slaninu, pivko, spacák a sadnúť na bicykel. Občas stačí iba mikina a fľaška vody, inokedy iba mobil a kľúče od domu. Do čoho to však všetko zbalíte?

Predsa do batohu. A najlepšie do takého, ktorý vám bude celoročne pripomínať krásne jesenné dni. Tento batoh si zamiluje každý, kto miluje prírodu a zemité farby rovnako ako Gabriella Moldovanyiová, jeho zakladateľka.

Pri navrhovaní sa inšpirovala svojím starším módnym trendom, kde všade zobrazovala sovy. Okrem batohov a kabeliek ste ich mohli vidieť na tričkách, rifliach, klobúkoch, ponožkách, dokonca aj na odznakoch a šálkach. Skrátka, všade. 

Kde sa dá batoh zakúpiť a aká je jeho cena?

Batoh v tvare listu si môžete zakúpiť v obchode Leafling, v Budapešti, alebo cez internetový obchod Etsy. 

Jeho cena sa pohybuje v závislosti od tvaru, veľkosti, farby či strihu. V tomto obchode si vyberie každý. Zvlášť ten, kto sa vyžíva v detailoch, je rád videný, komu nevadí inakosť a kreativita je jeho silná stránka. Dominantná prírodná tematika je totiž to, čo vás bude spájať s jeho tvorkyňou. Ak vás ,,listové” batohy neoslovili, stále je tu ešte populárna ľadvinka okolo pásu alebo kapsa na nosič bicykla.

Zdroj: etsy.com

Čo si môžete k takémuto tematickému batohu obliecť?

V obchodoch toho nájdete skutočne veľa. Stačí vedieť, na čo sa zamerať. My vám v tom teraz pomôžeme.

Zdroj: bonprixshop.eu, glami.sk a reserved.com

Experimentujte s farbami

Na jeseni je skvelé to, že si môžete dovoliť obliecť kúsky v takých farbách, ktoré v zime upadajú do úzadia, napríklad žltú, oranžovú či všetky odtiene zelenej a modrej.

Vždy, ak nebudete vedieť, ako na to, inšpirujte sa farebnou paletou jesenného lístia. V nej nájdete totiž všetky farby, ktoré môžete použiť a vhodne medzi sebou i kombinovať. Vyskúšať by ste určite mali aj nesmrteľné karo.

Zdroj: bonprixshop.eu a glami.sk

Vo vašom šatníku by nemali chýbať ani pastelové farby, ako bledoružová či bledofialová, ktoré sa stále viac stávajú súčasťou i jesennej obuvi. V prípade topánok v semišovom prevedení určite zaujmete a pritiahnete na seba pozornosť aj červenou farbou.

Módni stylisti ako farbu jesene 2018 označili vínovú farbu. V obchodoch si ju môžete všimnúť nielen na krátkych bundičkách, kabátoch a blejzeroch, ale aj na obuvi. Platí tu nasledovné pravidlo: Čím vyššie budú mať topánky opätok, tým sa bude farba na nich viac vynímať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vrtkavé jesenné počasie nás núti siahnuť po dáždniku. Toto sú originálne kúsky, ktoré budeš chcieť!
Zdroj: bonprixshop.eu

Pamätať by ste mali tiež aj na zemité farby, ako hnedá, sivá, čierna, kaki, ako aj na všetky ich zmiešaniny a odtiene, ktoré sú hlavne túto sezónu veľmi uznávané, a preto zažívajú svoj ,,boom”.

Môžete ich vidieť na všetkom, čo má akýkoľvek súvis s módou – od oblečenia, obuvi až po doplnky v rôznych tvaroch a štýloch.

Zdroj: bonprixshop.eu a glami.sk

Nezabúdajte na sezónnu potlač a kvalitnú obuv

Ako celoročne, tak i v jeseni by ste nemali vynechať i tričko s vhodným jesenným textíkom, prípadne tematickou potlačou. Aspoň jedno také, či už s krátkym rukávom alebo dlhým, prípadne mikina by nemali chýbať u žiadnej nákupnej maniačky.

Trendovou jesennou záležitosťou zo sveta obuvi sú najmä členkové čižmičky, šnurovačky, rovnako aj topánky s úpletom, prípadne s mäkučkou kožušinkou. Všetky vás nielen zahrejú, ale navodia aj príjemnú jesennú atmosféru. A o to predsa ide, no nie?

Zdroj: bonprixshop.eu

Myslite aj na počasie

Keďže v jeseni vás môže prekvapiť dážď i silný vietor, nezabudnite si do štýlového ruksaku pribaliť i štýlový dáždnik s jesennou potlačou, zabudnúť by ste však nemali ani na šatku či klobúk.

Minimalistické doplnky

Svoje miesto medzi farbami dokazuje i zlatá farba, ktorá dominuje najmä pri doplnkoch v podobe kratších i dlhých náhrdelníkov, príveskov, náušníc či náramkov. Odporúčame ju kombinovať s hnedou.

Nielenže budete v tejto kombinácii vyzerať šik, ale i pôsobiť tak, že viete, čo je to móda a ako ju správne nosiť. Hnedá a zlatá sa, skrátka, ľúbia. Podobne ako aj horčicová, ružová a kráľovsky modrá. Hurá do obchodov!

Zdroj: reserved.com, glami.sk, bonprixshop.eu, etsy.com

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.