Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová

Preteky na 15 kilometrov sa konali vo fínskom Kontiolahti.

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Výborným 8. miestom odštartovala slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Bátovská Fialková novú sezónu Svetového pohára. Vo fínskom Kontiolahti vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na strelnici minula iba raz a pridala aj solídnu bežeckú časť.

Tridsaťročná rodáčka z Brezna sa v minulosti ešte nikdy nedostala v SP na pódium vo vytrvalostných pretekoch, jej maximom v tejto disciplíne je 4. priečka zo slovinskej Pokljuky ešte zo sezóny 2018/2019.

V prvej trojke aj Vittozziová

Suverénnou víťazkou stredajších pretekov vo Fínsku sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá triumfovala napriek jednému chybnému výstrelu.

Bežecky totiž bola výborná a druhej v poradí Nórke Ingrid Landmark Tandrevoldovej, ktorá bola strelecky bezchybná, „nadelila“ v cieli 36,5 sekundy. Tretiu priečku obsadila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá na strelnici spravila jednu chybu a za H. Öbergovou zaostala o 39,7 sekundy.

Paulína Bátovská Fialková po čistej prvej položke spravila jedinú chybu pri prvej streľbe v stoji, ďalšie terče už sklopila a v priebežnom poradí stúpala nahor až na konečnú 8. pozíciu. Bola napokon jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala do bodovanej štyridsiatky.

Ivone Fialkovej preteky nevyšli

Paulíninej sestre Ivone preteky nevyšli, na záverečnej položke si pripísala päť trestných minút a napokon ju klasifikovali na 88. priečke spomedzi 90 pretekárok.

Slovensko zastupovalo aj ďalšie sesterské duo Mária a Zuzana Remeňové. Z 22-ročných dvojičiek sa viac darilo Márii, ktorá na strelnici nesklopila tri terče a napokon obsadila 55. stupienok, Zuzana so šiestimi chybami skončila na 80. poste.

Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu za prvenstvo v disciplíne v minulej sezóne Češka Markéta Davidová v utorok finišovala siedma. Celková víťazka SP z predchádzajúceho ročníka Marte Olsbu Röiselandová na štarte chýbala a sezónu začne neskôr.

V Kontiolahti absolvujú muži v sobotu rýchlostné preteky na 7,5 km a o deň neskôr stíhacie preteky na 10 km, predtým vo štvrtok je na programe aj súťaž štafiet.

Viac k témam: Biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií