Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová

Preteky na 15 kilometrov sa konali vo fínskom Kontiolahti.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Výborným 8. miestom odštartovala slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Bátovská Fialková novú sezónu Svetového pohára. Vo fínskom Kontiolahti vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na strelnici minula iba raz a pridala aj solídnu bežeckú časť.

Tridsaťročná rodáčka z Brezna sa v minulosti ešte nikdy nedostala v SP na pódium vo vytrvalostných pretekoch, jej maximom v tejto disciplíne je 4. priečka zo slovinskej Pokljuky ešte zo sezóny 2018/2019.

V prvej trojke aj Vittozziová

Suverénnou víťazkou stredajších pretekov vo Fínsku sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá triumfovala napriek jednému chybnému výstrelu.

Bežecky totiž bola výborná a druhej v poradí Nórke Ingrid Landmark Tandrevoldovej, ktorá bola strelecky bezchybná, “nadelila” v cieli 36,5 sekundy. Tretiu priečku obsadila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá na strelnici spravila jednu chybu a za H. Öbergovou zaostala o 39,7 sekundy.

Paulína Bátovská Fialková po čistej prvej položke spravila jedinú chybu pri prvej streľbe v stoji, ďalšie terče už sklopila a v priebežnom poradí stúpala nahor až na konečnú 8. pozíciu. Bola napokon jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala do bodovanej štyridsiatky.

Prečítajte si tiež:
Podmaníková skončila v Indianapolise štvrtá aj na 100 metrov prsia a splnila ďalší A-limit na majstrovstvá sveta

Ivone Fialkovej preteky nevyšli

Paulíninej sestre Ivone preteky nevyšli, na záverečnej položke si pripísala päť trestných minút a napokon ju klasifikovali na 88. priečke spomedzi 90 pretekárok.

Slovensko zastupovalo aj ďalšie sesterské duo Mária a Zuzana Remeňové. Z 22-ročných dvojičiek sa viac darilo Márii, ktorá na strelnici nesklopila tri terče a napokon obsadila 55. stupienok, Zuzana so šiestimi chybami skončila na 80. poste.

Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu za prvenstvo v disciplíne v minulej sezóne Češka Markéta Davidová v utorok finišovala siedma. Celková víťazka SP z predchádzajúceho ročníka Marte Olsbu Röiselandová na štarte chýbala a sezónu začne neskôr.

V Kontiolahti absolvujú muži v sobotu rýchlostné preteky na 7,5 km a o deň neskôr stíhacie preteky na 10 km, predtým vo štvrtok je na programe aj súťaž štafiet.

Viac k témam: Biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Bátovská Fialková začala sezónu v top 10, vytrvalostné preteky ovládla Öbergová © SITA Všetky práva vyhradené.