fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

BAŽANT KINEMATOGRAF 2018 sa blíži! Nenechajte si ujsť kino pod hviezdami

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj tieto letné prázdniny sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina, ktoré príde na kolesách priamo k nim.

Už 1. júla sa vydávajú na cestu po Slovensku filmové autobusy Bažant Kinematograf a tradične s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov navštívia spolu 29 miest.

A to už po šestnásty raz! V Bratislave bude letné kino Bažant Kinematograf aj tento rok počas piatich týždňov premietať na Magio pláži (14. júl – 17. august).

Bažant Kinematograf za doterajších 15 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 700 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 16. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

kinematograf
Zdroj: kinematograf.sk

Ktoré filmy si pre nás organizátori pripravili na toto leto?

ČIARA

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

Prečítajte si tiež:
„Growing up Kurt Cobain“ je must-see každého fanúšika Nirvany!

PO STRNIŠTI BOS

Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.

BACKSTAGE

Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

(POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

OTCOVA VOLGA

Matka s dcérou sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého manžela a otca, aby odhalili jeho skrývané tajomstvo. Najnovší film Jiřího Vejdělka, režiséra divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov.

PREZIDENT BLANÍK

Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

Prečítajte si tiež:
Nová tvár na jazzovej scéne, ktorú môžete podporiť v crowdfundingovej kampani
kinematograf
Zdroj: kinematograf.sk

Kde môžeme očakávať špeciálne filmové autobusy?

V nasledujúcich mestách: Banská Bystrica, Bardejov, Handlová, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Kremnica, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Stropkov, Šenkvice, Trenčín, Trnava, Vrbové, Zvolen, Žilina.

Ako prvé navštívia v dňoch 1.7. – 5.7. Trnavu a Trenčín.

No čo, sú medzi nimi aj tie vaše mestá?

Zdroje: https://www.kinematograf.sk/https://www.facebook.com/openair.kinematograf/

Foto: https://www.kinematograf.sk/foto/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií