fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

BAŽANT KINEMATOGRAF opäť putuje po Slovensku. Kde všade sa na kino na kolesách môžete tešiť?

Nenechajte si ujsť dokonalý zážitok z filmu pod hviezdami.

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbené kino na kolesách už vyrazilo do sveta, resp. na slovenské cesty. Bažant Kinematograf v rámci 17. ročníka navštívi  až 30 miest.

Dva legendárne filmové autobusy Škoda RTO sa zastavia v týchto mestách, pričom niekde sa zdržia 4 a inde 5 dní:

  • Trasa 1: Trnava, Partizánske, Prievidza, Handlová, Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Prešov, Bardejov, Stropkov, Humenné, Michalovce, Košice, Zvolen, Hlohovec;
  • Trasa 2: Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Nové Zámky, Rimavská Sobota, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Púchov, Považská Bystrica, Nitra, Piešťany, Šenkvice.

https://www.instagram.com/p/Bku12CVACqm/

Bažant Kinematograf za doterajších 16 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov. Jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710.000 divákov v 60 rôznych mestách, píše teraz.sk. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

V stredu – 16. augusta – sa v našom letnom kine na Magio Pláži konala krásna a príjemná projekcia filmu Bohdana Slámu…

Zveřejnil(a) Bažant Kinematograf dne Pátek 18. srpna 2017

Teroristka

Hlavnú hrdinku hrá česká legenda Iva Janžurová, predstaví sa ako nahnevaná učiteľka na dôchodku, ktorá si zaobstará zbraň a spraví to, čo nám občas napadne, ale ihneď to zavrhneme. Česká komédia vznikla pod režisérskou taktovkou Radka Bajgara.

Prečítajte si tiež:
Najočakávanejší film roka? Aquaman vplával do našich kín

Ženy v behu

Príjemná komédia založená na mužsko-ženských kamarátskych vzťahoch so Zlatou Adamovskou v hlavnej úlohe. O prekonávaní sa a odbehnutí maratónu.

Trabantom tam a zase späť

Ide o kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa. Medzinárodná česko-slovensko-poľská posádka bojuje so všetkými nástrahami čiernym humorom, sebairóniu a občas aj na hrane politickej korektnosti. Film dokazuje aj to, že na prejdenie sveta nepotrebujeme drahé terénne vozidlo.

https://www.instagram.com/p/BmkqbKGgbxW/

Hastrman

Ide o romantický debut Ondřeja Havelku, ocenený 4 soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. O tom, ako sa barón zaľúbil do vidieckeho dievčaťa.

Dôverný nepriateľ

Česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách. O dome, ktorý je ovládaný hlasom a obyvateľom má zaisťovať maximálny luxus a stopercentnú bezpečnosť.

 

Aj na Magio pláži

„Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júla – 12. augusta) premietať aj na Magio pláži v Bratislave,”  informovala o tom koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.

Čo, kde, kedy a ako? Všetky podrobnosti o premietaniach v jednotlivých mestách nájdete v programe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií