fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Belgicko dodá Ukrajine zbrane a vojenskú techniku v hodnote 92 miliónov eur, chýbať nebude ani humanitárna pomoc

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Belgicko poskytlo Kyjevu obrannú pomoc v hodnote 146 miliónov eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Belgicko pošle Ukrajine vojenskú techniku v hodnote 92 miliónov eur. Je to doteraz najväčší balík pomoci Kyjevu zo strany Belgicka, povedal v piatok novinárom belgický premiér Alexander De Croo.

Súčasťou balíka bude protivzdušná raketová obrana, protitankové zbrane, munícia, granáty, guľomety, automatické pušky a ľahké obrnené vozidlá, oznámila belgická ministerka obrany Ludivine Dedonderová. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Časť techniky v novom balíku pomoci bude pochádzať zo zásob belgickej armády. Ďalšiu časť nakúpia od súkromných firiem.

Belgicko zároveň uskutoční výcvik ukrajinských vojakov na používanie poskytnutých zbraní. Belgicko okrem toho Ukrajine poskytne humanitárnu pomoc v sume 69 miliónov eur.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Belgicko poskytlo Kyjevu obrannú pomoc v hodnote 146 miliónov eur, povedal premiér De Croo. Dodal, že jeho krajina zároveň zmrazila ruský majetok za 58 miliárd eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgicko dodá Ukrajine zbrane a vojenskú techniku v hodnote 92 miliónov eur, chýbať nebude ani humanitárna pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Českí hasiči od rána bojujú s rozsiahlym lesným požiarom v národnom parku, situáciu komplikuje sucho a kôrovcová kalamita
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií