Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Belica chce šéfovať Nitrianskemu kraju už šiestykrát. Podľa Fica na Slovensku niet skúsenejšieho župana (video)

Podporu županovi vyjadrili aj predsedovia Smeru-SD Robert Fico a SNS Andrej Danko.

17.8.2022 (Webnoviny.sk) – O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa bude opäť uchádzať Milan Belica, ktorý stojí na jeho čele už od roku 2001.

Belica pri oznamovaní svojej kandidatúry zdôraznil, že kraj pod jeho vedením dosahuje dlhodobo vynikajúce ekonomické výsledky, má najnižšiu zadlženosť, každý rok vytvára rozpočtovú rezervu 15 – 20 miliónov eur a je pripravený aj na prípadnú dlhodobú krízu v ekonomike.

„Nie je mi ľahostajné, čo bude s ekonomikou tohto kraja o rok – dva. Dobré výsledky sa ťažko dosahujú, ale ľahko prešustrujú,“ priblížil jeden z dôvodov svojej kandidatúry 71-ročný Belica.

Podľa Fica môžu byť občania kľudní

Podporu mu v stredu v Nitre vyjadrili aj predsedovia strán Smer-SD Robert Fico a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko.

„Dnes niet skúsenejšieho župana na Slovensku, ako je pán Belica. Každý občan v tomto regióne môže byť kľudný, pokiaľ ide o vývoj verejných financií vo vyššom územnom celku a pokiaľ ide o projekty, ktoré budú smerovať ku kvalite verejného života,“ povedal Fico.

Belicu považuje tiež za garanciu dobrého spolužitia občanov slovenskej a maďarskej národnosti v jednom kraji. Fico vyhlásil, že ak bude Smer v budúcej vládnej koalícii, bude mať záujem na obnovení dialógu medzi vyššími územnými celkami a štátom, pretože bez tohto dialógu sa nemôže rozvíjať ani štát, ani regióny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Belica je podľa Danka profesionál

Regionálne štruktúry SNS podľa Andreja Danka s podporou Belicu absolútne neváhali. Je to podľa neho profesionál, ktorý má srdce, skúsenosti a prehľad.

Belica zvíťazil vo voľbách predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja už päťkrát za sebou, naposledy vo voľbách bol kandidátom koalície Smer-SD, Most-Híd a SNS.

Viac k témam: Kandidát, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Belica chce šéfovať Nitrianskemu kraju už šiestykrát. Podľa Fica na Slovensku niet skúsenejšieho župana (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií