fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bella Hadid skôr jazdila na koni, ako chodila. 5 faktov, ktoré ste o svetovej topmodelke možno nevedeli

Máte tip? napíšte nám mailom

Má 22 rokov a narodila sa vo Washingtone. Bella Hadid patrí aj so svojou sestrou Gigi k najžiadanejším topmodelkám sveta. 

Bella Hadid rozbehla kariéru modelky len pred niekoľkými rokmi a spočiatku sa preslávila vďaka spevákovi The Weeknd, po ktorého boku sa začala ako 18-ročná objavovať. O jej kráse a originalite niet pochýb, Bella spoločne so svojou sestrou Gigi patrí k elite módneho sveta a o zákazky nemá núdzu ani jedna.

Gigi a Bella pre Victoria´s Secret. Zdroj: pinterest.com

Prečítajte si päť faktov o tejto pôvabnej, no na pohľad chladnej kráske, o ktorých ste možno nepočuli.

  • Vynikajúco jazdí na koni

„Keď som vyrastala na ranči v Santa Barbare, išla som najskôr do školy a odtiaľ rovno do stajne, a potom jazdiť,” prezradila pre septembrové číslo Vogue Arabia. Modelka hrdo prehlasuje, že vedela skôr jazdiť na koni, ako chodiť, dokonca sa stala šampiónkou v jazde na koni a jej rodina žila na ranči viac ako 10 rokov. Hadid sa plánovala zúčastniť aj na pretekoch na Olympijských hrách v roku 2016, napokon sa však zúčastniť nemohla, pretože jej zistili boreliózu, ktorou trpia jej matka Yolanda Foster a aj mladší brat Anwar.

  • Zafarbila si vlasy, aby sa odlíšila od svojej staršej sestry Gigi

Mladá 22-ročná modelka nebola vždy brunetka. „Mám tmavšiu osobnosť. Moja sestra je blondína, ja som brunetka, a to je dobré na rozlíšenie,” povedala v rozhovore pre Allure. Raz som si dala blonďavú parochňu a bolo zábavné vrátiť sa do starých čias, ale som spokojná so svojou farbou vlasov. Blondínky sú také anjelské,” dokončila Bella.

Prečítajte si tiež:
Výšku má ako Michael Jorden: táto krava na špacír nepôjde
Bella si zmenila farbu vlasov, aby sa odlíšila od sestry. Zdroj: wmagazine.com
  • Je hrdou moslimkou

V januári 2017 sa sestry Hadidové vybrali do ulíc New Yorku, aby protestovali proti exekutívnemu poriadku prezidenta USA Donalda Trumpa. Po protestoch sa po prvý raz otvorene vyjadrila o svojom náboženstve pre časopis Porter. V rozhovore vysvetlila, že aj jej otec Mohamed Hadid bol tiež kedysi moslimským utečencom. Som hrdá na to, že som moslimkou,” prehlásila modelka. Bella sa za svoje korene vôbec nehanbí, čo aj potvrdila, keď vyšla jej titulka v časopise Vogue Arabia, keď fotku hneď zdieľala na svojom instagramovom účte medzi svojich 23,8 milióna sledovateľov. Pod príspevok napísala, že fotenie jej umožnilo „reprezentovať a vážiť si jej polovičnú palestínsku krv, ktorú zdedila po svojom otcovi a jeho silnej, milujúcej, arabskej strane rodiny.” Ďalej napísala: „Táto titulka je na počesť Khair Hadid, mojej rodiny a mojich arabských a moslimských priateľov tam vonku.” 

Bella Hadid na titulke septembrového čísla Vogue Arabia. Zdroj: en.vogue.me
  • Jej stredné meno je Khair – po babičke z otcovej strany

Modelkino stredné meno je Khair, ktoré zdedila po svojej babičke. Khair znamená v arabčine benevolentný/á. Minulý rok sa jej sestra Gigi inšpirovala sestriným stredným menom a vytvorila červený rúž v spolupráci so značkou Maybelline s názvom Khair. Gigi v rozhovore pre Vogue vysvetlila: „Pomenovala som ho po nej, pretože červená je jej obľúbená farba.” 

  • Predtým, ako sa stala modelkou, sa presťahovala do New Yorku, aby sa venovala fotografovaniu

„V mojom živote nebol nikdy moment, kedy by som si povedala, že sa chcem stať modelkou. Vždy to bola Gigina parketa,” povedala pre Teen Vogue v roku 2014. V skutočnosti pred tým, ako išla v sestriných šľapajách, sa presťahovala do New Yorku, aby získala titul z fotografie na škole Parsons The New School for Design. Bella, ktorá sa od svojich siedmich rokov cítila príjemne za kamerou, sa odrazu cítila príjemne aj v žiarach reflektorov. Skúsenosti, ktoré som získala časom stráveným za fotoaparátom, ma naučili, aké je správne svetlo, aké sú dobré uhly, ako sa pohybovať a čo vyzerá dobre a čo, naopak, nie,” dodala.

Prečítajte si tiež:
Bumblebee či Aquaman: top 5 filmov, ktoré musíte v decembri vidieť

Zdroj: en.vogue.me

Zdroj titulnej foto: eonline.com/Porter Magazine, facebook.com/Bella Hadid

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií