fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plánujete výlet do Benátok? Mesto bude od mája vyberať vstupné

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbená severotalianska destinácia zavádza nové poplatky. Turisti, ktorí do Benátok prídu len na jeden deň, si za vstup do mesta zaplatia tri eurá na osobu.

Informoval o tom starosta mesta Luigi Brugnaro.

Poplatok sa bude platiť od mája tohto roka. Za zmienku stojí aj to, že vstupné sa budúci rok zvýši dvojnásobne, teda šesť eur na osobu. V dňoch, kedy bude odolávať veľkým náporom návštevníkov, sa výška môže vyšplhať až na desať eur.

Ak ste napríklad päťčlenná rodina a budete dovolenkovať v blízkosti Benátok s tým, že jeden deň si odbehnete pozrieť toto nesmierne zaujímavé a turisticky obľúbené mesto, pripočítajte si teda aj (doteraz neexistujúcu) daň.

Na ľudí, ktorí v Benátkach pobudnú dlhšie, sa tento jednodňový poplatok nevzťahuje. V hoteloch a iných ubytovacích zariadeniach budú platiť mestskú daň.

“Celému svetu musíme vysvetľovať, aké náročné je spravovať toto výnimočné mesto,” povedal Brugnaro. Benátky totiž už roky bojujú proti prívalu turistov a pomocou rôznych opatrení sa usilujú ich počet „držať na uzde“. Netreba zabúdať na to, že údržba a zachovávanie čistoty nie je najlacnejšia záležitosť.

Venice, Italy !

Zveřejnil(a) Nirav Makwana dne Úterý 2. října 2012

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií