fbpx
Plánujete výlet do Benátok? Mesto bude od mája vyberať vstupné

Plánujete výlet do Benátok? Mesto bude od mája vyberať vstupné

Obľúbená severotalianska destinácia zavádza nové poplatky. Turisti, ktorí do Benátok prídu len na jeden deň, si za vstup do mesta zaplatia tri eurá na osobu.

Informoval o tom starosta mesta Luigi Brugnaro.

Poplatok sa bude platiť od mája tohto roka. Za zmienku stojí aj to, že vstupné sa budúci rok zvýši dvojnásobne, teda šesť eur na osobu. V dňoch, kedy bude odolávať veľkým náporom návštevníkov, sa výška môže vyšplhať až na desať eur.

Ak ste napríklad päťčlenná rodina a budete dovolenkovať v blízkosti Benátok s tým, že jeden deň si odbehnete pozrieť toto nesmierne zaujímavé a turisticky obľúbené mesto, pripočítajte si teda aj (doteraz neexistujúcu) daň.

Na ľudí, ktorí v Benátkach pobudnú dlhšie, sa tento jednodňový poplatok nevzťahuje. V hoteloch a iných ubytovacích zariadeniach budú platiť mestskú daň.

“Celému svetu musíme vysvetľovať, aké náročné je spravovať toto výnimočné mesto,” povedal Brugnaro. Benátky totiž už roky bojujú proti prívalu turistov a pomocou rôznych opatrení sa usilujú ich počet „držať na uzde“. Netreba zabúdať na to, že údržba a zachovávanie čistoty nie je najlacnejšia záležitosť.

Venice, Italy !

Zveřejnil(a) Nirav Makwana dne Úterý 2. října 2012

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mladá umelkyňa svojimi ilustráciami provokuje svet: Jej tvorba satiricky a trefne reaguje na dnešnú spoločnosť
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.