fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Benátok sa vrátili delfíny, labute aj ryby. Príroda si berie to, čo sme jej vzali.

Do Benátok počas posledných týždňov neprichádzajú žiadni turisti. Dôvodom sú prísne opatrenia pred koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

S koronavírusom, ktorý ochromil takmer celý svet, bojuje každá krajina ako len môže. V Európe je najviac infikovanou krajinou Taliansko, kde denne zomrú stovky obyvateľov.

Boj proti koronavírusu komplikuje najmä nedostatok ochranných pomôcok. Rúška a respirátory ani v týchto dňoch nie sú súčasťou každej domácnosti. V lekárňach sa nedajú zohnať a tak ľuďom neostáva nič iné, len to, aby si ich ušili sami.

Do Benátok sa vrátili ryby

Každá krajina sprísnila aj bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkajú predovšetkým zákazu zhromažďovať sa a cestovať. Navyše, viacerí obyvatelia krajín sú v domácej karanténe. A práve tento zákaz mal pozitívny dopad na prírodu, ktorá si naspäť vzala to, čo sme jej kedysi vzdali.

Aktuálnym príkladom sú predovšetkým Benátky. Pandémia koronavírusu mala neočakávaný vedľajší účinok v Benátkach, kde sa normálne zakalené kanály premenili na vodný krištáľ, ktorý je dostatočne jasný na to, aby ste v ňom videli plávať ryby.

Priezračná voda však nie je známkou kvality vody, ale nedostatkom lodnej dopravy, ktorá na vode usádza škodliviny, ktoré znečisťujú vodnú hladinu,” povedal pre BBC Pierpaolo Campostrini, generálny riaditeľ Konzorcia pre riadenie vedeckého výskumu.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudlo 47 nových prípadov ochorenia COVID-19. Sú v týchto mestách
Do Benátok
Do Benátok sa vrátili delfíny. Zdroj: Twitter

Delfíny aj labute

Najobľúbenejšie a zrejme aj najromantickejšie miesto sa zmenilo na raj pre vodné živočíchy. Z kanálov konečne zmizli gondoly, turizmus utíchol a Benátky stíchli. Vďaka priezračnej vode by ste dnes uvideli v kanáloch aj ryby. Dokonca, niektorým sa podarilo odfotografovať aj delfíny alebo labute.

„Kanály sú určite čistejšie. Na vode nie je možné vidieť žiadne člny, doprava je zastavená,“ povedal pre BBC miestny obyvateľ Serguei Michchenko.

labute
Miestni zazreli v kanáloch aj labute. Zdroj: Facebook/Twitter

Niektorí ľudia zdieľali na sociálnych sieťach nevšedný úkaz v Benátkach, aby potvrdili, že úbytok turistov Taliansku naozaj pomohol. V Taliansku však stále platia mimoriadne opatrenia a nasledujúce dni budú pre krajinou skutočne náročnou skúškou.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií