fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bengálske tigre sú v ohrození! Za posledné obdobie prišlo o život 11 týchto zvierat a šance na ich záchranu klesajú

Máte tip? napíšte nám mailom

Bengálske tigre sú v ohrození. Opätovne o tom informovali úrady v Nepále, kde za posledné dva roky 11 kusov týchto vzácnych a krásnych zvierat.

O tom, že za posledné dva roky, umrelo až 11 voľne žijúcich bengálskych tigrov. Túto smutnú správu priniesli nepálske úrady s tým, že táto skutočnosť marí snahu krajiny zachrániť tento vzácny a ohrozený živočíšny druh. K poslednému úhynu došlo v utorok v Národnom parku Čitvan. Podľa hovorcu tohto národného parku zviera skonalo na následky zranení, ktoré utrpelo pri strete s iným tigrom ešte pred dvoma mesiacmi. Aj keď sa tigra snažili veterinári zachrániť, nepodarilo sa to.

Podľa štatistických údajov v roku 2013 žilo v Nepále 193 voľne žijúcich bengálskych tigrov, zatiaľ čo v roku 2010 ich tam bolo iba 121. Posledné sčítanie týchto zvierat bolo ukončené začiatkom tohto roka, no výsledná štatistika zatiaľ známa nie je.

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/724015/za-dva-roky-uhynulo-11-vzacnych-tigrov-sance-na-ich-zachranu-sa-zhorsuju/

Foto: https://pixabay.com/en/bengal-tiger-tiger-wildlife-animal-1149535/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií