fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Benjamin Netanjahu je opäť premiérom Izraela, krajina má najpravicovejšiu a najkonzervatívnejšiu vládu v histórii

Netanjahu sa vrátil do vlády po roku v opozícii a vstúpil tak do svojho šiesteho funkčného obdobia.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo štvrtok zložil prísahu ako predseda najpravicovejšej a nábožensky najkonzervatívnejšej vlády v histórii krajiny.

Stalo sa tak po tom, čo izraelský parlament Knesset vyslovil dôveru jeho novej vláde. Netanjahu sa vrátil do vlády po roku v opozícii a vstúpil tak do svojho šiesteho funkčného obdobia.

Nová izraelská vláda, ktorá pozostáva z ultranacionalistických a náboženských strán, už vyvolala bezprecedentný rozruch v izraelskej spoločnosti, vrátane obranných inštitúcií, podnikov, LGBTQ komunity, sekulárnych Židov a ďalších.

Zaviazala sa totiž uprednostniť rozširovanie osád na okupovanom Západnom brehu Jordánu, rozšíriť masívne dotácie svojim ultraortodoxným spojencom a presadiť rozsiahlu reformu súdneho systému, ktorá by mohla ohroziť demokratické inštitúcie v Izraeli.

Viac k témam: Izraelská vláda, Izraelský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Benjamin Netanjahu je opäť premiérom Izraela, krajina má najpravicovejšiu a najkonzervatívnejšiu vládu v histórii © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií