fbpx
V nemeckom mestečku vypísali lotériu na miesta na cintoríne!

V nemeckom mestečku vypísali lotériu na miesta na cintoríne!

Dookola ticho a krásna nepoškvrnená príroda. Niet divu, že o miesta na cintoríne v nemeckom mestečku Berchtesgaden ležiacom v Bavorských Alpách je nadmerný záujem.

Malebné mestečko sa preto rozhodlo k nezvyčajnému kroku. Na voľné hrobové miesta vypísalo lotériu.

Informovala o tom agentúra DPA.

Miestne úrady pritom po celé roky odmietali pre nedostatok miesta uchádzačov dúfajúcich, že si na tomto cintoríne postavenom ešte v 17. storočí zabezpečia večný odpočinok.

Berchtesgaden cintorín
Uvoľnilo sa 200 miest, zatiaľ sa prihlásilo približne 280 záujemcov. Zdroj: de.wikipedia.org

Po najnovšom uvoľnení asi 200 miest na cintoríne sa však Berchtesgaden v minulom týždni rozhodol, že usporiada lotériu, a každému záujemcovi tak zaistí rovnaké podmienky na získanie lukratívneho hrobového miesta. Do lotérie sa doposiaľ prihlásilo okolo 280 ľudí.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/nemecko-mestecko-v-bavorskych-alpach/336983-clanok.html

Foto: https://www.bgland24.de/bgland/region-berchtesgaden/berchtesgaden-ort28361/graeber-lotterie-alten-friedhof-grabstaetten-interessierte-berchtesgadener-buerger-9803276.htmlhttps://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Alter_Friedhof_(Berchtesgaden).JPG

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Manželia vyhrali v lotérii viac než 500 miliónov dolárov! To, ako s výhrou naložili, ťa prekvapí
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.