fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Berlín sa pripravuje na návštevu Zelenského, dostať by mal aj Cenu Karola Veľkého

Zelenskyj pricestuje na pozvanie nemeckého kancelára Olafa Scholza.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zavíta v dňoch 13. a 14. mája do nemeckej metropoly Berlín. Tamojšia polícia v stredu oznámila, že sa pripravuje na jeho návštevu. Zelenskyj pricestuje na pozvanie nemeckého kancelára Olafa Scholza.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jeho kancelária zatiaľ Zelenského návštevu nepotvrdila, ale policajná hovorkyňa Anja Dierschke uviedla, že ho očakávajú v sobotu 13. mája vo večerných hodinách. Nasledujúci deň dostane Zelenskyj a ukrajinský ľud medzinárodnú Cenu Karola Veľkého, ktorú každoročne udeľuje západonemecké mesto Aachen za prínos k európskej jednote.

Na počesť Zelenského sa očakáva aj prejav predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nemecký kancelár, oficiálna návšteva, Predsedníčka Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Berlín sa pripravuje na návštevu Zelenského, dostať by mal aj Cenu Karola Veľkého © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií