Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beštiálne ženy #6: Irma Grese – nacistická sadistka

Ženy dokážu byť poriadne mrchy, i keď na to na prvý pohľad možno nevyzerajú.

Irma Grese sa narodila 7. októbra 1923 v nemeckej dedinke Wrechen.

Irma sa narodila ako jedno z piatich detí sedliaka Alfréda Greseho. Keď mala 13 rokov, jej matka Berta spáchala samovraždu. Irmu to zasiahlo a neukončila ani základné vzdelanie – v pätnástich rokoch ho prerušila. V tomto období sa začala prejavovať v Bund Deutscher Mädel (BDM), čo bola ženská verzia Hitlerjugend.

Grese začala pracovať ako asistentka zdravotnej sestry sanatóriu SS Hohenlychen, tu však jej kariéra iba začínala. V roku 1942 sa pridala k pomocnej jednotke SS a začala pracovať v špecializovanom ženskom koncentračnom tábore Ravensbrück. Po nejakom čase bola preradená do Auschwitz-Birkenau, konkrétne do pobočného koncentráku Birkenau. Koncom roka 1943 bola menovaná do funkcie hlavnej dozorkyne SS-Oberaufseherin, čím sa stala po veliteľovi druhou najvyššie postavenou osobou táborového personálu. To už fungovala v Osvienčime.

Väzni, ktorí prežili peklo koncetráku, opisovali Irminu krutosť. Preslávená bola najmä svojou na mieru šitou esesáckou uniformou a tým, že sa medzi väzňami pohybovala s nabitou zbraňou a pleteným bičom, ktorý mala potiahnutý celofánom, aby sa z neho dala lepšie zmyť ľudská krv. Na ľudí v táboroch rada používala emocionálne i fyzické metódy týrania. Niekoľko žien ubičovala k smrti. Mužov s obľubou strieľala, alebo na nich posielala vyhladovaných psov, ktorí ich roztrhali. Osobne tiež poslala stovky Židov do plynu. Toto všetko vykonávala s blaženým výrazom v tvári.

Tesne predtým, ako Červená armáda oslobodila Osvienčim, bola prevelená do koncentračného tábora Bergen-Belsen, kde týrala zajatých vojakov.

Irma Grese spolu s dôstojníkom SS Josefom Kramerom

Mnoho povojnových tvrdení vypovedá o tom, že Imra mala rada sadizmus. I napriek tomu, že bola skutočným netvorom, nemala núdzu o chlapov. Milencov mala nielen v radoch stráže, ale mala milostný pomer i s dôstojníkom Josefom Kramerom. Dokonca sa špekuluje o tom, že jej milencom bol i šialený nacistický doktor Josef Mengele, ktorému pomáhala s pokusmi na deťoch.

Irma nechcela byť dozorkyňou celý život, túžila po kariére herečky. Toho sa však nedožila, pretože za svoje skutky bola odsúdená na trest smrti obesením. Poprava sa konala 13. decembra 1945 a 22-ročná Grese svoje činy vôbec neľutovala. Práve naopak, spolu s ďalšou odsúdenou na smrť sa smiali a spievali si pesničku o katoch. Keď jej kat dával lano okolo krku, dala mu povel, ktorý častokrát používala v koncentrákoch – „Rýchlejšie.“ Toto slovo bolo aj jej posledným.

Zdroj: wikipedia, jomagazin.cz

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií