fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beštiálne ženy #4: Marie Fikáčková – sestra vraždiaca novorodencov

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy dokážu byť poriadne mrchy, i keď na to na prvý pohľad možno nevyzerajú.

Marie Fikáčková, rodená Schmidlová, sa narodila 9. septembra 1936 v českých Sušiciach.

Marie vyštudovala Strednú zdravotnú školu a o 2 roky neskôr začala pracovať ako zdravotná sestra na novorodeneckom oddelení. Pre jej vysokú pracovnú morálku vedenie nemocnice dokonca zvažovalo, že jej dajú funkciu vrchnej sestry.

23. februára roku 1960 zomreli počas jej služby 2 deti – 2 dievčatká, z ktorých jedno malo 5 dní a druhé ani nie deň. Pitva preukázala, že obaja novorodenci prišli o život násilným spôsobom.

„Okrem týchto dvoch prípadov som zbila ešte desať ďalších detí,“ priznala sestrička, ktorá je známa aj ako „sušická beštia.“ Ďalšie obete jej však nikdy dokázané neboli. „Pri stlačení hlavičky som cítila, ako sa mi prst dostáva do hlavičky, no necítila som v tom okamihu žiadne praskanie lebečných kostí. Cítila som iba to, že tlačím na hlavičku a tá povoľuje. Po krátkom rozrušení som sa upokojila a pokračovala som ďalej v skladaní plienok,“ popísala priebeh besnenia polícii. Do policajného protokolu tiež uviedla, že deti bila najmä v období, keď mala menštruáciu alebo keď ju mala dostať, pretože ju rozčuľoval detský plač, ktorý v nej vzbudzoval až nenávisť voči deťom.

Prečítajte si tiež:
Budíky, ktoré Vás postavia z postele.

Marie podstúpila aj psychiatrické vyšetrenie a psychiatri sa zhodli, že počas vraždy bola príčetná, no so sklonmi k depresii, hystérii a nekontrolovateľným výbuchom hnevu.

Rozsudok súdu bol jasný – trest smrti. Marie Fikáčiková bola obesená 13. apríla 1961 v pražskej väznici Pankrác.

Zdroj: wikipedia, g.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií