fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beštiálne ženy #3: Olga Hepnarová – masová vrahyňa z Prahy

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy dokážu byť poriadne mrchy, i keď na to na prvý pohľad možno nevyzerajú.

 

Olga Hepnarová sa narodila 30. júna v roku 1951 v Prahe. Jej otec bol bankový úradník a matka zubárka.

Olga mala od detstva psychické problémy, ktoré sa prejavili v neschopnosti nadväzovania kontaktu s ľuďmi. V trinástich rokoch sa dokonca pokúsila o samovraždu. Samú seba označovala ako „sexuálnu mrzáčku“ a v posteli mávala mužov i ženy.

Podpálenie rodinného sídla

Hepnarovci vlastnili usadlosť, ktorú využívali prevážne na rekreáciu. Nadránom dňa 7. augusta 1970 sa vkradla k tomuto sídlu a pomocou fľaše s benzínom zapálila dvere obytnej časti domu. Dúfala, že sa oheň pomocou iskier dostane až k senníku a požiar tak zničí celú usadlosť. V tom čase však v dome spala jej staršia sestra a dvaja nájomníci – starý manželský pár. Tí sa zobudili a oheň včas uhasili a celková škoda sa tak vyšplhala len na 50 Kčs. Olga z tohto činu podozrivá nebola, no priznala sa k tomu na psychiatrickom vyšetrení v roku 1973. Ako motív uviedla, že tento dom bol dôvodom sporov medzi jej rodičmi.

Prečítajte si tiež:
Máte radi online nákupy? Poradíme vám, ako pri nich ušetriť

Útok dodávkou

Hepnarová trpela paranojou, že sa jej každý pokúša ublížiť. Preto sa rozhodla naplánovať spoločenskú pomstu. Pôvodne jej napadlo, žeby vykoľajila vlak či sa odpálila v miestnosti plnej ľudí. Technické prevedenie týchto plánov sa jej však znalo príliš komplikované, a preto jej v hlave skrsol plán, že si zaobstará zbraň a bude strieľať do ľudí na Václavskom námestí. Aj túto variantu si však rozmyslela, pretože si uvedomila, že by ju mohli rýchlo zneškodniť a nestihla by zabiť veľa ľudí. Nakoniec sa rozhodla pre útok nákladným autom Praga RN. Jazdu si najprv naplánovala a predpoludním sa rozhodla napísať do redakcii Slobodného slova a tiež Mladého sveta, aby na seba upútala pozornosť. O 13:30 vyšla dodávkou na chodník a vrazila do skupiny ľudí, ktorí čakali na zastávke na električku. Šla rýchlosťou 55 km/h. Pri tomto jej útoku zomrelo 8 ľudí, 6 ľudí bolo zranených ťažko a ďalší 6 ľahko.

Počas vyšetrovania i procesu Olga nič nepopierala a k činu sa hrdo hlásila. Ľutovala jedine to, že sa jej nepodarilo zabiť viac ľudí a že medzi mŕtvymi neboli i jej rodičia. Súd vyniesol rozsudok a 23-ročná Hepnarová bola odsúdená na trest smrti. Prijala to bez emócií. Bola popravená obesením 12. marca 1975 v pražskej väznici Pankrác. Stala sa tak poslednou popravenou ženou v Československu.

Prečítajte si tiež:
Ženy zbystrite! Zoznámte sa s najkrajším mužom sveta pre rok 2016!

Zdroj: wikipedia, g.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií