fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beštiálne ženy #5: Ottilie Klimek – čierna vdova z Chicaga

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy dokážu byť poriadne mrchy, i keď na to na prvý pohľad možno nevyzerajú.

Ottilie „Tillie“ Klimek  známa aj ako Tillie Gburek sa narodila v roku 1876.

Tillie bola šéfkuchárkou a okrem toho mala schopnosť predpovedať budúcnosť. Aspoň tak to tvrdili jej susedia, ktorí sa priznali, že im vravela, že jej vízie k nej prichádzajú v snoch. Prvýkrát sa podelila so susedmi o vízii týkajúcej sa túlavých psov. Predpovedala deň, kedy psy zomrú, a tak sa i stalo. Susedia boli ohromení tým, ako presná bola Tilliina vidina.

V roku 1890 si Ottiliu vzal John Mitkiewicz. O 19 rokov neskôr sa Tillie podelila so svojimi susedmi o ďalšej vízii. Tá sa týkala jej manžela. Zlé sny jej ukázali, že John nielen ochorie, ale tiež i presný dátum jeho smrti. Jej predpoveď opäť vyšla. V deň, ktorý žena predpovedala, bol nájdený mŕtvy.

O dva mesiace neskôr sa šéfkuchárka opäť vydala. Jej druhým manželom sa stal muž menom John Ruśkowski. Po krátkom čase Tillie predpovedala i jeho smrť. A aj táto predpoveď sa naplnila.

Ďalším jej manželom sa stal Frank Kupszcyk. Ich manželstvo trval polroka a následne sa opäť zopakoval vyššie spomínaný scenár – čiže vízia a smrť.

Prečítajte si tiež:
Na slovenský trh prichádza nová internetová televízia KUKI. V čom sa líši od ostatných?

Tillie však neostala sama dlho a našla si ďalšieho manžela. Tentokrát sa rozhodla pre svadbu s mužom, ktorý sa volal Joseph Guszkowski. Jedného dňa sa vybrala do obchodu s látkami, aby kúpila čiernu látku na odev na pohreb tohto jej manžela. Predavač jej vyjadril sústrasť a spýtal sa jej, kedy Joseph zomrie. Bezstarostne mu odvetila: „Desať dní odo dnes.“ A stalo sa presne tak, ako povedala.

Tillie sa po týchto udalostiach stála známou. A často nariekala, že jej osud nepraje a má len nešťastie. Jej sny, ktoré predpovedali smrť, sa už netýkali len jej manželov. Podedila sa o to, že sa jej snívalo o troch konkrétnych deťoch. Tie skutočne neskôr zomreli.

Medzičasom si táto prorokyňa našla ďalšieho, už piateho manžela, Antona Klimeka. Tomu sa v priebehu manželstva zhoršoval zdravotný stav, a preto jeho rodina trvala na hospitalizácii. Lekári odhalili príčinu jeho ťažkostí – otrava arzénom. Tillie bola po tomto zistení zatknutá a keď ju odvádzali, povedala policajnému dôstojníkovi: „Nabudúce pripravím večeru pre vás.“ Motív na vraždu manželov bol jasný – peniaze. Deti otrávila po tom, ako sa pohádali s ich rodičmi. Denník Chicago Tribune Tillie vtedy označil ako Čiernu vdovu.

Prečítajte si tiež:
To, v akej polohe spí žena, povie o nej veľa. Zisti, aká je tá tvoja
Tillie Klimek (vpravo) a jej sesternica Nellie (vľavo)

Na vraždách a otravách sa teoreticky podieľala i Ottiliina sesternica Nellie Stermer-Koulik. Obe boli obvinené a odsúdené v roku 1923. Tillie dostala doživotie. Jej sesternica bola po nejakou čase z väzenia prepustená, no odišla zo značne podlomenou psychikou, pretože Čierna vdova si ju často doberala, že sa z väzby nikdy nedostane a bude obesená.

Zdroj: krazykillers.com, g.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií