fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bezkontaktné platby sa na Slovensku zvýšia na 50 eur

Bezkontaktné platby sa kvôli koronavírusu zvýšia na 50 eur. Cieľom je znížiť prípadné riziká v dôsledku šírenia koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Štát schválil ďalšie opatrenie, ktoré by mohlo pomôcť predísť šíreniu koronavírusu na Slovensku. Bez zadania PIN kódu už budeme môcť platiť kartou aj vyššie sumy ako 20 eur. Nový zákon schválil parlament v utorok. Pri jednotlivých platbách sa limit zvyšuje na 50 eur, limit 150 eur bude pri kumulatívne alebo piatich po sebe nasledujúcich platbách.

Štát zvýšil bezkontaktné platby

Opatrenie, ktoré zrejme pozitívne privíta každý, kto preferuje platby kartou sa však má uplatňovať len na obdobie pandémie. Poskytovatelia platobných prostriedkov však aj po jej skončení budú môcť ponechať zvýšené limity na bezkontaktné platby platobnou kartou a prispieť tak k zvýšenému komfortu ľudí pri platení.

Slovenská republika sa vďaka tomuto opatreniu zaradí medzi ďalšie európske krajiny, ktoré sa v súčasnej situácii rozhodli pre zvýšenie limitu bezkontaktných platieb. Patria k nim napríklad Spojené kráľovstvo, Írsko, Estónsko, Poľsko a Fínsko, ktoré sa rozhodli pre trvalé zmeny limitov, a tiež Holandsko, Cyprus, Grécko, Rakúsko, Nemecko, Portugalsko alebo Španielsko, ktoré limity zvyšujú práve v tomto období. V súčasnosti je v Európe až 75 % všetkých transakcií kartami Mastercard uskutočnených bezkontaktne.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: Panama zaviedla vychádzky zvlášť pre mužov a ženy

Odpustia aj omeškanie platieb

V týchto dňoch štát myslí aj na ľudí, ktorí kvôli koronavírusu zostali bez príjmu. Ministerstvo hospodárstva informovalo médiá, že omeškanie platieb za energie pre koronakrízu dočasne nebude penalizované.

https://www.facebook.com/mhsr.sk/photos/a.286929307994451/2978917738795581/?type=3

“Odkladáme na dva mesiace možnosť uplatnenia sankcií za omeškania pri úhrade faktúr. V žiadnom prípade sa ale svojim záväzkom nikto nevyhne, chránime aj dodávateľov energií,” zdôraznil štátny tajomník MH SR Karol Galek.

Rezort uviedol, že ak má teraz domácnosť napätý rozpočet, pre meškania s úhradou faktúry za elektrinu a plyn dodávateľ ju nebude penalizovať či odpájať. Rovnako tak malé a stredné firmy, ktorých sa súčasná kríza ekonomicky dotkla, nebudú sankcionované za prípadné omeškanie s úhradami faktúr za energie.

Ako sa vám páčia výhody, ktoré počas uplynulých dní predstavil štát? Čo si myslíte o aktuálnej situácii? Dajte nám vedieť v komentári.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií