Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bežkyňu napadli na poľnej ceste agresívne psy, ich majiteľa už polícia riešila aj v minulosti

V dvoch prípadoch išlo o priestupky a v jednom prípade bol útok natoľko závažný, že zaň bol majiteľ aj právoplatne súdom odsúdený za ublíženie na zdraví.

13.11.2023 (SITA.sk) – Policajti z Dunajskej Stredy vyšetrujú útok troch agresívnych psov rasy American Bully na mladú ženu. Zaútočili na ňu vo štvrtok na poľnej ceste pri obci Dolný Bar. Bežkyni sa zvieratá viackrát zahryzli do ruky a stehna, jej zranenia si vyžiadali lekárske ošetrenie.

„Dunajskostredskí policajti majiteľa psov zadržali a po vykonaní potrených úkonov obvinili z trestného činu ublíženia na zdraví, za ktorý mu môže hroziť trest odňatia slobody až na jeden rok,“ informovala trnavská polícia na sociálnej sieti.

Zároveň podali podnet na návrh na väzobné stíhanie 50-ročného muža, ktorý psov venčil navoľno, ani jeden nemal vôdzku ani náhubok.

Polícia dodala, že muža v súvislosti s útokmi jeho psov riešila už aj v minulosti. V dvoch prípadoch išlo o priestupky a v jednom prípade bol útok natoľko závažný, že zaň bol majiteľ aj právoplatne súdom odsúdený za ublíženie na zdraví.

Viac k témam: Napadnutie, Psy, Útok psa
Zdroj: SITA.sk – Bežkyňu napadli na poľnej ceste agresívne psy, ich majiteľa už polícia riešila aj v minulosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií