fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

BEZNÁDEJNE ZAMILOVANÉ

Máte tip? napíšte nám mailom

Áno, aj také sme. Aj také vieme byť. Nechceme sa zamilovať, neplánujeme to ani náhodou, bránime sa, ale čo čert nechce – alebo chce? Stane sa a už v tom lietame. S ružovými okuliarmi na očiach, opuchnutými perami od bozkov, motýľmi v bruchu a mozgom strateným niekde v oblakoch. Častejšie než by sme si priali prídeme o rozum. Ani nevieme ako a sme v tom až po uši.

Náš chrobáčik, miláčik, naša láska sa pre nás stane stredobodom vesmíru. Celým našim životom. Sme tak zaláskované, že ak by to bolo v našich silách, aj by sme za neho dýchali. Náš život sa točí okolo NEHO. IBA okolo NEHO. Ideme si ruky – nohy dolámať, aby mu nič nechýbalo. Lebo ho milujeme. Z celého srdca a z celej našej pobláznenej duše a ešte o kus viac.

K statusu priateľky či manželky a milenky nám nenápadne pribúdajú ďalšie. Statusy i povinnosti. Sme náhradnými matkami. Opatrovateľkami. Zdravotnými sestrami. Kuchárkami. Upratovačkami. Slúžkami. Skrátka a zle zo všetkých síl, aj z tých čo nemáme, sa snažíme byť všetko. Byť všetko, robiť všetko a aby toho nebolo čírou náhodou málo robiť “to všetko” čo najlepšie. Dokonale. Alebo sa aspoň k dokonalosti priblížiť…

Zrazu žijeme v mikrosvete – PARTNER a JA. Veľakrát si to vôbec, ale vôbec ani len neuvedomujeme. Tak veľmi chceme, tak veľmi sa snažíme, aby bol šťastný a spokojný ON, až úplne zabudne byť šťastné a spokojné MY. Pomaly, krok za krokom, čin za činom strácame svoju tvár. Strácame svoje skutočné ja.

Sme také zamilované, oddané, starostlivé a aspoň navonok dokonalé, až toho náš partner začne mať plné zuby. Aj sladkého sa človek preje. Aj to dobré začne mať časom trpkú príchuť. ON predsa nechce a nebude s nami žiť v mikrosvete. ON sa kvôli nám, pre nás nechce vzdať života, ktorý viedol predtým. A ani sa ho nevzdá. Ani jed si na to vziať nemusíme. My nie sme a popravde ani nikdy nebudeme stredobodom jeho sveta, ani keby sme sa rozkrájali na miniatúrne kúsky. Dôvod je jednoduchý. Prozaický.

Prečítajte si tiež:
VIDEO Michelle, zápasníčka fetišistických zápasov: Nespochybňujem svoje ženstvo!

ON je ON. Okrem typických charakteristík a neduhov mužského plemena má ON SVOJE JA. Narozdiel od nás. Nestráca kvôli nám hlavu a ak aj áno, tak na dobu určitú. Čo je však najdôležitejšie, nestráca seba samého. Má a zachováva si svoju hrdosť. Dokáže byť nekompromisný, hľadieť si vyložene svoje, byť niekedy POKRAČOVENIE NA DRUHEJ STRANE

až dychvyrážajúco nekompromisný… A zrovna toto nám, beznádejne zamilovaným ženám veľmi nejde. Z tohto na plnej čiare prepadáme. Našťastie pre nás, všetko má svoj čas. Nie je to klišé. Jedného pekného slnečného, alebo nevľúdneho upršaného dňa nás osvieti a povieme si dosť. Možno to bude pri šálke horúceho čaju. Možno kdesi medzi horou špinavého riadu.Povieme si a hlavne si uvedomíme, že máme iba jeden život, že chceme byť zase “svoje”, chceme byť zase – konečne samé sebou.

Konečne nastane osvietenie. Také to naozajstné osvietenie, precitnutie, že život sa nerovná chlap. Iba chlap. Milé moje, drahé moje, prosím, nikdy nestraťme samé seba. Pre nič a pre nikoho. Ani pre lásku. Ani pre neho nie. Nechajme chlapa našich snov, chlapa, muža nášho života nech si dýcha pekne krásne a zhlboka sám. Určite to zvládne. Zase vykročme do veľkého sveta. Také, aké sme boli predtým, než sme sa beznádejne zamilovali a ešte o kúsok múdrejšie, zrelšie, silnejšie.

Prečítajte si tiež:
Zaujímave fakty o ženských prsiach

Najlepšia možnosť, najlepšia cesta je nemeniť sa vôbec.  Je to príliš veľká a zbytočná obeť. Nie je potrebná a v konečnom dôsledku ju ani nikto neocení. A keď si zložíme z očí ružové okuliare – dostaneme rozum, neoceníme ju ani my. Prosím, majme zo seba dobrý pocit. Konajme a správajme sa tak, aby sme toho museli ľutovať čo najmenej.

Ono je viac ako fajn brať si príklad z mužského plemena. Z mužského sveta. Nie trochu, ale rovno poriadne. Z jeho egoizmu, tvrdohlavosti, zásadovosti, pragmatickosti a hrdosti. Z jeho ponímania žien, vzťahov, života ako takého.

Veď videli ste už chlapov, mužov, ktorí by sa umárali tým, že neumyli riad? Alebo tým, že hneď nesplnili to, o čo ste ich poprosili?  Veru nie, všakže? Všetko berú, ponímajú viac “light”. S nadhľadom a chladnou hlavou. Aj zamilovanosť. Pre nich je to prirodzené a teda aj jednoduché. Pre nás, ženy ťažšie ako zdolať Mount Everest.

A možno sme na to len zabudli. Na chvíľu zablúdili…

Nebojme sa. Znova nájdeme seba, našu tvár, naše ja. My, ženy predsa dokážeme všetko.

“Milovať neznamená stratiť samú seba. Milovať znamená byť šťastná”.

/Bookletka/

 

Coverphoto from Pixabay

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií