Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine

Americký prezident sa snaží presadiť oveľa väčší balík v sume 106 miliárd dolárov.

3.11.2023 (SITA.sk) – Snemovňa reprezentantov Kongresu Spojených štátov vo štvrtok schválila návrh zákona o poskytnutí pomoci Izraelu vo výške 14,3 miliardy dolárov.

Americký prezident Joe Biden však vyhlásil, že bude návrh tohto zákona vetovať, ak nebude zahŕňať aj podporu Ukrajine. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Prezident bude vetovať návrh zákona o poskytnutí pomoci len Izraelu. Myslím, že sme to jasne dali najavo,“ povedal hovorca Bidenovej administratívy John Kirby.

Prezident Biden sa snaží presadiť oveľa väčší balík v sume 106 miliárd dolárov, ktorého súčasťou má byť finančná pomoc pre Izrael, Ukrajinu, výdavky na bezpečnosť hraníc USA a krajín indicko-tichomorského regiónu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Finančná pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA, Vetovanie zákona
Zdroj: SITA.sk – Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií