fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden po tornádach vyhlásil núdzový stav, počet mŕtvych stúpol na najmenej 26 ľudí

Tornáda sa v nárazoch vetra pohybovali rýchlosťou medzi 265 a 320 kilometrov za hodinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.3.2023 (SITA.sk) – Počet obetí vyčíňania tornád v amerických štátoch Mississippi a Alabama stúpol na najmenej 26 mŕtvych. Desiatky ďalších ľudí, predovšetkým v Mississippi, utrpeli zranenia. Záchranári naďalej prehľadávajú trosky desiatok zničených budov.

Americký prezident Joe Biden v nedeľu skoro ráno vyhlásil núdzový stav pre štát Mississippi, čím okamžite sprístupnil finančné prostriedky pre najviac postihnuté okresy Carroll, Humphreys, Monroe a Sharkey.

Tornáda zanechali obzvlášť ničivú stopu vo vidieckom mestečku Rolling Folk v poslednom menovanom okrese. „Moje mesto je preč,“ vyhlásil starosta Eldridge Walker.

Na základe prvotných údajov získali tornáda predbežné hodnotenie EF-4, uviedla kancelária Národnej meteorologickej služby v Jacksone. Spomenuté označenie znamená, že tornáda sa v nárazoch vetra pohybovali rýchlosťou medzi 265 a 320 kilometrov za hodinu.

Viac k témam: Americký prezident, Tornádo
Zdroj: SITA.sk – Biden po tornádach vyhlásil núdzový stav, počet mŕtvych stúpol na najmenej 26 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií