Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden schválil ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine za stovky miliónov dolárov, bude obsahovať aj Patriot a Stinger

Bude to už v poradí 43. balík americkej bezpečnostnej pomoci pre Ukrajinu od vypuknutia vojny.

25.7.2023 (SITA.sk) – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena schválila ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 400 miliónov dolárov. Referuje o tom web news.sky.com. Bude to už v poradí 43. balík americkej bezpečnostnej pomoci pre Ukrajinu od vypuknutia vojny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemenovaní americkí predstavitelia už koncom minulého týždňa povedali, že balík bude obsahovať niekoľko obrnených transportérov Stryker, zariadenia na odmínovanie, muníciu pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS, muníciu pre raketomety HIMARS, protitankové zbrane vrátane TOW a Javelin či muníciu do protilietadlových systémov Patriot a Stinger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Biden schválil ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine za stovky miliónov dolárov, bude obsahovať aj Patriot a Stinger © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií