Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden žiada lídrov Egypta a Kataru, aby presvedčili Hamas na podpísanie dohody o prepustení izraelských rukojemníkov

Biden pristúpil k tomuto kroku po tom, čo vyzval izraelského premiéra Netanjahua na zvýšenie úsilia o dosiahnutie prímeria.

6.4.2024 (SITA.sk) – Americký prezident Joe Biden v piatok napísal lídrom Egypta a Kataru a vyzval ich, aby naliehali na militantov z Hamasu na dohodu o prepustení izraelských rukojemníkov. Uviedol to vysoký predstaviteľ Bidenovej administratívy.

Biden pristúpil k tomuto kroku deň po tom, čo vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na zvýšenie úsilia o dosiahnutie prímeria v šesť mesiacov trvajúcej vojne v Pásme Gazy. Predstaviteľ, ktorý hovoril o súkromných listoch pod podmienkou anonymity, uviedol, že Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan sa v pondelok stretne s rodinnými príslušníkmi niektorých z odhadovaných asi 100 rukojemníkov, o ktorých sa predpokladá, že naďalej zostávajú v zajatí v Pásme Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, izraelskí rukojemníci, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér
Zdroj: SITA.sk – Biden žiada lídrov Egypta a Kataru, aby presvedčili Hamas na podpísanie dohody o prepustení izraelských rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií