fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tohtoročná Biela noc prinesie najrozsiahlejšie dielo vo svojej histórii!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak sa orientujete v kultúrnom dianí na Slovensku, určite Vám pojem Biela noc nebude neznámy. Ide o najväčší multimediálny festival na Slovensku, počas ktorého nestíhaš vychádzať z údivu. Aj keď si povieš, že si už videl všetko, táto akcia ťa presvedčí o presnom opaku. Cieľom festivalu, ktorý vznikol v Paríži v roku 2002, je priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Je ideálnym spojením najmodernejších technológií a súčasného umenia, ktoré má prostredníctvom inštalácií vo verejnom priestore šancu preniknúť k širokej verejnosti. Inak tomu nebude ani tento rok.

O čom bude Biela noc tento rok?

Značka IQOS tento rok prichádza s najrozsiahlejším dielom v histórii festivalu. AXIOM tvorí 700 000 svetelných bodov, poskladaných do troch symetrických objektov s odkazom na mestskú architektúru. Je to nový pohľad na mapping mestského objektu. Austrálčan Kit Webster vo svojej umeleckej tvorbe manipuluje rytmom, farbami, geometriou aj zvukom a snaží sa definovať novú audiovizuálnu estetiku, ktorá by reflektovala rastúci potenciál vyspelých technológií a nápadov súčasnosti.

Prečítajte si tiež:
Obchod Play prichádza so super novinkou! Reklamy ťa už nezaskočia.
k13.sk

Kde a kedy?

Festival Biela noc sa začína 27. septembra a potrvá až do 29. septembra v Bratislave. Na prezentáciu inštalácie AXIOM sa môžete tešiť 28. septembra od siedmej hodiny večer v Sade Janka Kráľa. To je ten pri Auparku.

Čo ak som z východu? Pre mňa Biela noc nebude?

Nesmúť, máme pre teba dobrú správu. Festival má u vás dlhšiu históriu ako v Bratislave. Tento rok sa uskutoční v Košiciach 4. až 6. októbra, AXIOM bude vystavený na námestí v areáli Kulturparku.

Zdroj: bielanoc.sk

O čom inštalácia bude a čo mi to má dať?

Inštalácia predstaví sériu animácií, ktoré pracujú s jej tvarmi, povrchom a obrysmi, pričom vytvárajú efekt hĺbky a virtuálny objem. Audiovizuálne podnety postupne menia tvar, rytmus, farbu aj melódiu, vznikajú, rozvíjajú sa a zanikajú. Zámerom je prinútiť pozorovateľa prehodnotiť, čo je skutočné a čo len zdaním. A my veríme, že sa pri tom naozaj zapotíte.

Aké vysoké sú pokuty za rýchlosť? POZOR, z týchto čísiel sa vám zatočí hlava

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií