fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu

Šojgu ďalej povedal, že bieloruské sily absolvujú výcvik v systéme Iskander-M v Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.4.2023 (SITA.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyhlásil, že bieloruské lietadlá zmodernizovali tak, aby mohli vykonávať jadrové útoky. Ako referuje spravodajský portál CNN, povedal to v reakcii na rozšírenie Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a utorňajší vstup Fínska do aliancie.

Absolvovanie výcviku

„Časť bieloruských útočných lietadiel získala schopnosť zasiahnuť nepriateľské ciele jadrovými zbraňami,“ povedal Šojgu.

Dodal, že bieloruské ozbrojené sily dostali operačno-taktický raketový systém Iskander-M schopný používať konvenčné i jadrové rakety. Šojgu ďalej povedal, že bieloruské sily absolvujú výcvik v systéme Iskander-M v Rusku.

Zaistenie bezpečnosti

Fínsko má s Ruskom hranicu dlhú 1300 kilometrov. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg už skôr novinárom povedal, že jednotky NATO budú vo Fínsku len so súhlasom tejto krajiny.

Šojgu však trvá na tom, že na zaistenie obrany bezpečnosti Ruska a Bieloruska pred akciami NATO sú nevyhnutné „odvetné opatrenia“.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Ruský minister obrany
Zdroj: SITA.sk – Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi mučia a znásilňujú Ukrajinky, miestne súdy prešetrujú viac ako 21-tisíc prípadov vojnových zločinov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií