Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biely prášok prerušil voľby v Palárikove a hlasovať sa tam bude dlhšie (video)

Budovu, v ktorej boli situované volebné miestnosti uzatvorili a ľudí museli evakuovať.

8.6.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 8. júna 12:50

Voľby do Európskeho parlamentu museli v Palárikove v sobotu po 9:00 prerušiť. Ako informovala spravodajská televízia Joj 24, medzi obálkami našli približne pol kávovej lyžičky bieleho prášku.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

„Budovu, v ktorej boli situované volebné miestnosti uzatvorili a osoby aj za súčinnosti HaZZ evakuovali,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook s tým, že na miesto boli vyslané ďalšie hliadky a policajti kriminálnej polície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu na Slovensku 2024 (fotografie)

Po vykonaní potrebných úkonov boli dve miestnosti v tomto objekte krátko po 10:00 opäť otvorené. „Tretia volebná miestnosť zostáva uzatvorená do zistenia predbežného výsledku závažnosti neznámej látky laboratóriom civilnej ochrany,“ dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Policajný prezident Ľubomír Solák na obedňajšom brífingu štátnej volebnej komisie povedal, že vzorky prášku boli odoslané do kontrolného chemického laboratória v Nitre na analýzu. „Môžme vylúčiť, že určite nejde o nejaký nebezpečný materiál,“ uviedol Solák a doplnil, že ďalej bude vecou vyšetrovania, aby sa policajti dopracovali k tomu, či išlo o úmysel alebo zlyhanie ľudského faktora.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident Policajného zboru SR, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Biely prášok prerušil voľby v Palárikove a hlasovať sa tam bude dlhšie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií