fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sesternice, priateľky a Bio bachovky. Rodinný podnik, ktorý spája a pomáha druhým

Máte tip? napíšte nám mailom

Jedna utiekla po rokoch praxe z farmaceutického priemyslu, druhá z marketingu a materskej. Spojili sily, vedomosti a skúsenosti, aby založili úspešný obchod s Bio Bachovkami.

U nás menej známe produkty doviezli Markéta a Romana pred siedmimi rokmi z Francúzska do Českej republiky.

Sesternice, priateľky a spolumajiteľky Bio bachoviek na začiatky spomínajú s úsmevom. „Samozrejme to nebolo jednoduché, ale sme rady, že sme všetko zvládli a môžeme robiť prácu, ktorá nás neskutočne baví a zároveň pomáhame druhým. I keď niekedy potrebujeme pomoc aj my dve!”

Najskôr (ako väčšina menších podnikateľov) riešili veľa vecí z domu. Po večeroch, keď deti spali, skladali príbalové informácie a riešili organizačné veci. Cez deň, naopak, zháňali po Prahe prvých odberateľov.

Bio bachovky zákazníci používajú aj pri problémoch s únavou či stresom. Zdroj: archív bio-bachovky.cz

Vedela, že bachovky majú veľký potenciál

Z doby, keď všetko robili s pomocou a trpezlivosťou manželov, sa o čosi rozrástli o ďalšie dve kolegyne a externých pomocníkov. Niekedy nevedeli, či už náhodou nebývame my dve spolu.”

Romana sa stretla s bachovkami, keď mala malého syna. Ten po ich ich krátkom odlúčení začal koktať, a tak na odporúčanie známych vyskúšali bachovu terapiu, ktorá zabrala.

Keď po rokoch vstúpila do farmaceutického priemyslu, oslovili priamo ju.  Mala potrebné skúsenosti, preto možnosť dovážať bachovky neodmietla, oslovila Markétu a spolu od roku 2011 vedú úspešný rodinný podnik. „Samotnej sa jej do toho veľmi nechcelo, ale vedela, že produkt má veľký potenciál. Ja som bola v tej dobe na materskej a vzhľadom na to, že manžel je futbalový tréner a vtedy pracoval v zahraničí, chcela som jazdiť za ním a zároveň pracovať,” spomína Markéta.

Prečítajte si tiež:
Jej príbeh sa začal v rodinnej tradícii bylinkárstva, dnes posúva hranice účinnosti jedinečnej slovenskej prírodnej kozmetiky

Pozitívne väzby dostávajú predovšetkým v predajniach priamo od ľudí, ktorým pomohli. Ak bachovky pomôžu raz, zákazník sa vráti a spolu riešia ďalšie problémy, prípadne starosti ich okolia a príbuzných, ktorým ochotne produkty odporúčajú.

Romana Kotěrová, spolumajiteľka pred rodinným podnikom. Zdroj: archív bio-bachovky.cz

Esencia prvej pomoci

Obe bachove esencie vyskúšali a odporúčajú ich každému. „Používam a bežne nosím v kabelke sprej Prvej pomoci, ktorý nám nechýba ani doma v lekárničke. Prvá pomoc je najuniverzálnejšia esencia, ktorá pomôže prekonať prvotný šok, strach a obavu z nečakanej situácie,” hovorí Markéta a dodáva, že ho možno využiť aj pri neistote, strate dôvery a pocite hnevu.

Odporúča aj parfém Présence(s) de Bach, ktorý jej pomohol prekonať obdobie po náročnej operácii. Udržoval ju v harmónii a plnil aj estetický účinok – nádherne voňal. Dnes už iné parfémy nepoužíva. Keď si raz telo zvykne na prírodnú vôňu, syntetickú formu už odmieta, tvrdí.

V prípade potreby zákazníkom podajú pomocnú ruku, poradia a ponúknu esenciu na mieru. „Veľmi rady pomôžeme. Možná je tiež konzultácia a následné namiešanie esencie podľa potreby, ak nevyberieme z našej širokej ponuky kombinovaných alebo základných esencií.” Poradia aj s výberom ďalších produktov na báze Bachovej terapie.

V e-shope sú v ponuke dokonca výrobky, kde sa navzájom doplňuje aromaterapia s Bachovou. Produkty, ktoré môžu byť doplnkom k esenciám, prípadne samostatnou terapiou.

Prečítajte si tiež:
Doprajte vášej domácnosti kvalitný a štýlový masívny nábytok. Vieme, kde vám ponúknu naozaj prírodné výrobky
Zdroj: archív bio-bachovky.cz

Bachove kvetové esencie

Názov nesú podľa Dr. Edwarda Bacha, ktorý túto terapiu objavil.

Už ako dieťa chcel ľuďom pomáhať ako lekár, preto odišiel do dobrovoľného jazdného oddielu, kde sa mohol naplno venovať štúdiu prírody  a neskôr vyštudovať medicínu.

Po štúdiu pracoval v Birminghame ako chirurg, potom v Londýne ako bakteriológ, kde objavil 7 druhov stravných baktérií a vytvoril vakcíny, vďaka ktorým sa mu darilo liečiť dovtedy neliečiteľné zdravotné problémy. Keď v roku 1917 ochorel na rakovinu a bol operovaný, lekári mu veľkú šancu nedávali. On sa však svojimi postupmi uzdravil.

Ide o terapiu dostupnú každému, kto je ochotný prevziať zodpovednosť sa svoje zdravie, porozumieť zmyslu svojej choroby. Bachove esencie možno používať spolu s inými formami liečenia, kedykoľvek sa vyskytnú fyzické alebo psychické problémy.

Dr. Bach si vo svojej lekárskej praxi potvrdil, že mentálne zdravie môže byť silným a priamym účinkom toho fyzického.

Tvrdil, že najlepším spôsobom, ako poznať vznik a priebeh ochorení je študovať viac pacientov ako knihy. Že pacientova osobnosť je dôležitejšia než telesné symptómy jeho zdravotných problémov.

Zdôrazňujeme, že esencie nie sú určené k náhrade lekárskej starostlivosti. Ak trpíte závažnými a pretrvávajúcimi problémami, odporúča sa lekárske vyšetrenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií