Bishop Curry: Len 10-ročný študent na základnej škole vynašiel zariadenie, ktoré má zachraňovať ľudí či zvieratá v horúcich autách

Bishop Curry: Len 10-ročný študent na základnej škole vynašiel zariadenie, ktoré má zachraňovať ľudí či zvieratá v horúcich autách

Štatistiky v USA hovoria, že od roku 1998 zomrelo na vysoké teplo približne 712 detí, keď ich rodičia alebo príbuzní zabudli vo vozidle. Teraz však prišlo niečo, vďaka čomu sa týmto situáciám má zabrániť.

Bishop Curry, chlapec, ktorý je síce len piatak na základnej škole, priniesol na trh skvelý vynález, ktorý má zachraňovať či už ľudské, alebo zvieracie životy. 10-ročný chlapec z Texasu prezentuje gadget, ktorý sleduje teplotu vo vnútri auta a po dosiahnutí určite nebezpečnej úrovne teploty vydáva studený vzduch a súčasne upozorňuje majiteľov a rôzne potrebné úrady pomocou antény.


10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-3

Za týmto nápadom stojí osud dieťaťa z Bishopoveho susedstva, ktoré malo len 6 rokov a zažilo takúto nepríjemnú smrť vo vozidle. Hoci na fotografiách prezentuje len 3D hlinený model, na ozajstný sa budeme môcť pozrieť predpokladáme už čoskoro, nakoľko sa chlapcovi a jeho otcovi podarilo vyzbierať na projekt viac ako 25-tisíc dolárov. Ak aj ty chceš podporiť projekt, prejdi SEM.

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-12

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-11

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-10-1

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-10

https://www.youtube.com/watch?v=pF2tVmsAoag

Zdroj: boredpanda.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Prečo si muchy trú nohy? Fakty o hmyze, ktoré ste možno nevedeli
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*