fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Financovanie s Bitcoinom: Prečo s ním chceme obchodovať, keď máme zlato v podobe ropy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Kedysi sme sa hnali za zlatom, dnes za Bitcoinom. Pozrite sa na dôvod, prečo mnoho ľudí láka digitálne platidlo.

V súčasnosti sa stretávame s množstvom kryptomien. Najznámejšou je Bitcoin a funguje na princípe matematickej hádanky, čo v každom smere poráža bežné bankové prevody. Pôsobenie kryptomien je na svete oveľa väčšie a aktívnejšie ako samotné bankovníctvo. Obchodovanie s kryptomenami je ale previazané s prírodou.

Príkladom je ropa. V roku 2015 a 2016 bola cena ropy nižšia až o 70 %. Hoci ide o surovinu, ktorú môžeme chytiť, obchodovať s ňou je možné len cez vyplnenie potrebných zmlúv a formulárov – rovnako ako s Bitcoinom.

Pozrime sa na veľmoc, akou je Čína, ktorá si zo 60 % vytvára energiu práve z uhlia. Väčšinový záujem ľudí, ako zbohatnúť, sa ale sústreďuje práve na získavanie ropy. Zrovna jej využívanie podporujú mnohé medzinárodné organizácie. V súvislosti s potrebnými zložkami pre budúcnosť sa ochrancovia životného prostredia zhodli na tom, že ropa nie je pre svet až tak podstatná, pretože momentálne znečisťuje autá.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Slovenské banky opäť zvyšujú poplatky, niektoré až šesťnásobne

Mnoho ľudí preto radšej pri myšlienke získania veľkého bohatstva vsadí na kúpu Bitcoinu, čo potvrdzujú aj údaje z roku 2017. Práve v tomto roku bola fráza „ako si kúpiť Bitcoin” tretia najvyhľadávanejšia na Googli. Avšak Medzinárodná agentúra zaoberajúca sa energiami uviedla, že záujem o ropu bude narastať až do roku 2040. Niekoľko finančných znalcov uviedlo, že Bitcoin je pre tento svet nepotrebný. I keď toto tvrdenie nie je až tak pravdivé, nanešťastie v bežnom živote je jeho využitie úplne nerealistické.

Zdroj: The Guardian, Youtube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií