fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bittó Cigániková vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci a nepodporuje rozhadzovanie prostriedkami

Podľa podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského vláda urobila čo sa dá, ale plošné rozhadzovanie peňazí podľa neho roztáča inflačnú špirálu a apeluje na adresnosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.4.2023 (SITA.sk) – Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (Sloboda a Solidarita – SaS) vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci sociálne odkázaným. Povedala to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12.

Taktiež je podľa nej potrebné nepodporovať rozhadzovanie prostriedkov, napríklad v podobe 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách, ktorú navrhol predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Štát by mal rýchlo identifikovať tých, ktorí pomoc potrebujú a doručiť im ju, myslí si poslanec Miroslav Kollár (Demokrati). Podľa podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského (Sme rodina) vláda urobila čo sa dá, ale plošné rozhadzovanie peňazí podľa neho roztáča inflačnú špirálu a apeluje na adresnosť.

Viac k témam: 500 eurová odmena, adresná pomoc, Nárast cien, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Bittó Cigániková vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci a nepodporuje rozhadzovanie prostriedkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií