fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bizarné veci, ktoré robili ľudia v histórii s mŕtvymi telami!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj v dnešnej dobe mŕtve telá slúžia na výuku nových lekárov. Robia na nich pitvy, učia sa a skúmajú ľudské telo. Tento obrázok však rozpráva úplne iný príbeh. V 18. a 19. storočí používali mŕtve telá zločincov na pitvu, ktorá bola dostupná celej verejnosti. Dokonca si si mohol aj vyskúšať niečo prerezať a odrezať.

cb7apyz2bz44uyjl6dg1

Po smrti Rastupina mu odrezali penis a dali ho jeho 17 ročnej dcére. Ona ho doniesla do Paríža, kde bol v ľade udržiavaný a fanúšikmi uctievaný. (Jeho penis v pokojnom stave meral neuveriteľných 28 centimetrov, dnes sa nachádza v ruskom múzeu erotiky).

fjj9b6dhskwltvodlxcy

V 15. storočí bol z Mummii vytváraný prášok, ktorý bol používaný na lekárske účely. Hovorilo sa, že účinný bol najmä pri liečbe bolesti počas menštruačných cyklov.

hzm4rm4wbmzppdyo8ps7

V Tibete sa koná rituál, kde sú mŕtve telá položené na planiny pod holým nebom pre voľne žijúce zvieratá. Tento rituál sa robí už od pradávna.

t1t1xcrej52c1mfft7wy

Endokanibalizmus sa vyznačuje tým, že sa skupina ľudí naje z človeka, ktorý pochádza z ich komunity. Zvyčajne potom, čo zomrie. Vieš si predstaviť, že by si teraz zjedol svojho spolužiaka zo školy alebo kolegu z práce?

Prečítajte si tiež:
OTRAS! Pašeráci korytnačkám dokonca zviazali nohy lepiacou páskou. Teraz sú už naspäť v prírode

eh9b9mvp7pqxvz9ymi8y

Aj toto sa robilo ľudom, ktorí boli po smrti. Kožené nohavice, ktoré boli vyrobené z mŕtveho muža. Také štýlové…

ug2tiqmaerxnpqfqgmxe

Fotografie mŕtvych alebo s mŕtvymi boli bežnou súčasťou americkej a európskej kultúry koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

msrmq0zdtg4r9e9eglx0

Zdroj: wittyfeed.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií