Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blaha poskytol propagandistický rozhovor pre ruskú televíziu, Šimečka označuje jeho obsah za škandalózny

Podľa lídra hnutia Progresívne Slovensko Blaha konal v rozpore s národnými záujmami Slovenska.

30.4.2024 (SITA.sk) – Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) poskytol 10-minútový propagandistický rozhovor pre ruskú televíziu RT. Uviedol to líder hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka a dodal, že Blaha konal v absolútnom rozpore so zahraničnou politikou a národnými záujmami Slovenska.

Tento fakt, ale najmä obsah rozhovoru je absolútne škandalózny. Blaha obviňuje z rozpútania vojny na Ukrajine NATO, ktorého sme členmi. Vyčleňuje nás z Európskej únie a NATO a ich lídrov označuje za vojnových štváčov a niekoho kto neznáša mierumilovných Slovákov. Navyše, ľudí čo na to poukazujú, označuje za Judášov a agentov. K tomu navyše popiera historickú skúsenosť celej strednej a východnej Európy s Ruskom. A pre zastavanie vojny podľa neho stačí, samozrejme, jediné, aby Ukrajina začala debatovať,“ spresnil Šimečka.

Líder PS konštatoval, že za tieto výroky by sa mal Blaha okamžite ospravedlniť, nakoľko zahanbuje slovenský parlament aj občanov Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Blaha poskytol propagandistický rozhovor pre ruskú televíziu, Šimečka označuje jeho obsah za škandalózny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií