fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blanár si nemyslí, že Smer šíri dezinformácie, zahraničná orientácia strany je úplne jasná (video)

Podpredseda Smeru-SD odmietol tvrdenia, ktoré odzneli od niektorých veľvyslancov, že zahraničná orientácia strany Smer-SD sa mení.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.2.2023 (SITA.sk) – Podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Národnej rady SR Juraj Blanár si nemyslí, že strana Smer-SD šíri dezinformácie. Uviedol to v stredu na tlačovej besede.

Orientácia Smeru je úplne jasná

Naša strana je otvorená komunikácii aj napriek rozdielnym názorom, ale odmietame tvrdenia, ktoré odzneli od niektorých veľvyslancov, že zahraničná orientácia strany Smer-SD sa mení. To je nepravda, ak nie klamstvo,” tvrdí Blanár. Dodal, že ich orientácia je úplne jasná.

Predstavitelia Smeru-SD na minulotýždňovom stretnutí s veľvyslancami čelili kritike za šírenie dezinformácií o vojne. Vyplýva to z vyjadrení, ktoré zverejnili ambasády Veľkej Británie a USA na sociálnej sieti.

Pracovné stretnutie s veľvyslancami

Britský veľvyslanec na Slovensku na stretnutí vyjadril hlboké znepokojenie nad vyjadreniami niektorých poslancov strany Smer-SD, ktorí opakovane šíria dezinformácie o vojenskom konflikte, dodávkach západných zbraní na Ukrajinu, o spojeneckých štátoch alebo o Severoatlantickej aliancii (NATO). Takéto vyjadrenia nenapomáhajú dôvere v úprimné bilaterálne vzťahy a narúšajú dlho budované partnerstvá,“ uviedla britská ambasáda.

Pracovné stretnutie s veľvyslancami členských štátov Európskej únie, Spojených štátov amerických a Veľkej Británie sa uskutočnilo na pozvanie podpredsedu Národnej rady SR Juraja Blanára (Smer-SD) a za účasti ďalších predstaviteľov Smeru-SD Roberta Fica a Mariána Kéryho.

Prečítajte si tiež:
Pčolinský presadzuje zmenu rokovacieho poriadku. Zákony, ktoré neprejdú druhým čítaním chce vyradiť zo schôdze

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Britské veľvyslanectvo, Dezinformácie, Medzinárodná spolupráca, Opozícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Blanár si nemyslí, že Smer šíri dezinformácie, zahraničná orientácia strany je úplne jasná (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií