Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blinken by bol na Prigožinovom mieste znepokojený, mal by sa obávať ruskej politiky otvorených okien

NATO má politiku otvorených dverí a Rusko má politiku otvorených okien, tvrdí Blinken.

21.7.2023 (SITA.sk) – Zakladateľ ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin by sa mal obávať o svoju bezpečnosť. Skonštatoval to americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, pričom poukázal na viaceré záhadné úmrtia kritikov Kremľa. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Na mieste pána Prigožina by som bol naďalej veľmi znepokojený. NATO má politiku otvorených dverí, Rusko má politiku otvorených okien. A na to sa musí veľmi sústrediť,“ vyjadril sa Blinken na bezpečnostnom fóre v Aspene v americkom Colorade.

Podľa Blinkena je síce ťažké určiť, ako veľmi ruského vodcu Vladimira Putina oslabila Prigožinova krátka vzbura z minulého mesiaca, ale zopakoval, že v Putinovej moci sú „trhliny“.

Viac k témam: americký minister zahraničných vecí, Rusko-americké vzťahy, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Blinken by bol na Prigožinovom mieste znepokojený, mal by sa obávať ruskej politiky otvorených okien © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií