fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blinken sa prvýkrát od začiatku vojny stretol s Lavrovom, povedal mu tri veci a ich rozhovor trval len krátko

Podľa predstaviteľa amerického ministerstva zahraničia nič nenasvedčuje tomu, že Rusko v blízkej budúcnosti zmení svoj postoj v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vo štvrtok povedal šéfovi ruskej diplomacie Sergejovi Lavrovovi, že Spojené štáty budú podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“. Ako referuje spravodajský web BBC, udialo sa tak na okraji samitu G20 v Indii.

Krátky rozhovor

Bolo to po prvý raz od vypuknutia vojny na Ukrajine, čo sa Blinken a Lavrov zhovárali tvárou v tvár. Predtým sa naposledy stretli v januári minulého roka vo švajčiarskej Ženeve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Popredný predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia uviedol, že rozhovor v Naí Dillí trval menej ako desať minút.

Nová dohoda START

Blinken tiež povedal Lavrovovi, že Rusko by malo prepustiť uväzneného amerického občana Paula Whelana a taktiež by sa malo znovu pripojiť k Novej dohode START o kontrole jadrových zbraní, od ktorej nedávno odstúpilo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Reakcia Lavrova nie je známa, no podľa predstaviteľa amerického ministerstva zahraničia nič nenasvedčuje tomu, že Rusko v blízkej budúcnosti zmení svoj postoj v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Prečítajte si tiež:
Trussová by Ukrajine viac sprístupnila vybavenie NATO. Putin musí čeliť porážke, ktorá zabráni ďalšej agresii

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Blinken požiadal o rozhovor s Lavrovom, ale bližšie ho nekomentovalo.

Viac k témam: Dohoda START, Jadrové zbrane, Minister zahraničných vecí USA, rusko-ukrajinský konflikt, samit G20, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Blinken sa prvýkrát od začiatku vojny stretol s Lavrovom, povedal mu tri veci a ich rozhovor trval len krátko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií